Skocz do zawartości

Diamine China Blue


kebabożerca

Polecane posty

Dziś oddaję Waszym oczom kolor znanej i lubianej firmy o nazwie China Blue. Jest to dość specyficzny błękit. Nie typowy granat ani jakiś sprany blue. Mi się kojarzy z chińską porcelaną i... dżinsami. No wiecie, marka bugjo za trzy dychy, każda para szyta na niewyobrażalnie tłustego człowieka z zamkiem, którym każdy użytkownik choć raz przeciągnął sobie po jajkach. Oprócz obleśnych spranych czerni były także wersje niebieskie - właśnie takie ani dżinsowo granatowe ani spierane. Powiem szczerze, że bardziej mi się ten kolor podoba na papierze niż bugdziewach. Przy okazji kolor jest mi na razie jakiś taki obojętny. Nie wprowadza w zachwyt ani też nie zniechęca (jak dotąd jako tako podoba mi się na Pignature). Może muszę przepuścić go przez odpowiednią stalówkę... Albo pewnego dnia doleję trochę wody żeby go rozjaśnić. Taaa, mogłoby być fajnie.

 

Test przeprowadziłem na trzech typach papieru:
- znany i (nie)lubiany Oxford
- mniej znany ale całkiem świetny Pigna Green Pignature

- zwykły, biurowy Polspeed o gramaturze 80g/m2.

Tuż pod arkuszem testowym crop skanu 300dpi w skali 1:1.
Uwagi:
- Starałem się jak najlepiej odwzorować odcień atramentu przy świetle dziennym. Weź pod uwagę że robiłem to na swoim monitorze, przy profilu sRGB. Każdy monitor wyświetla kolory inaczej, więc może się u Ciebie nieco różnić od koloru rzeczywistego.
- Próba wacikiem to jedno i dwa maźnięcia - zaznaczone są odpowiednio jako 1x i 2x.
- Próba wody to pocieranie mokrym palcem moczonym obficie w wodzie aż do wystąpienia pierwszych strzępień papieru.
- Maziaki i czasy schnięcia są osobno dla dwóch różnych stalówek - bardziej mokrej i suchej.

 

Diamine-China-Blue---Oxford.jpg

Diamine-China-Blue---OxfordCROP.jpg

 

Diamine-China-Blue---Pigna-Green-Pignatu

Diamine-China-Blue---Pigna-Green-Pignatu

 

Diamine-China-Blue---Polspeed-80g.jpg

Diamine-China-Blue---Polspeed-80gCROP.jp
 

Dziś będzie bez podsumowania. Bo nie chce mnie się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...