Jump to content

Notatnik FM Group


Murio

Recommended Posts

Hej,

 

bawiąc się świeżo otrzymanym Pilotem 78G (stalówka M) pisałem nim po wszystkim, co znalazło się w zasięgu moich łapek ;) M.in. testowałem go na papierze z notatnika A6 firmy FM Group. 

 

FM Group dla swoich dystrybutorów w serii gadżetów ma dwa notatniki: A6 i A4 (oraz okazjonalne kalendarze lub notesy kieszonkowe). 

 

Oczekiwałem szajsu a zdziwiłem się - papier okazał się być całkiem niezłej jakości (sugeruję się tutaj w sporej mierze zdjęciami zapisanych papierów z forum i nagraniami na YouTube). 

 

Zdjęcia:

 

nn38.jpg

 

ngr7.jpg

 

4tox.jpg

 

w3f9.jpg

 

(Link do całego albumu: [LINK])

 

Nie wiem co to jest za papier, ani jaka jest jego gramatura. Ale stosunek jakości do ceny wydaje się co najmniej wart uwagi (A6 50 kartek - 1,51 Pln, A4 50 kartek - 2,52 Pln, chociaż zakup tylko dla dystrybutorów). 

 

Jeżeli znajdzie się chętna osoba do dalszych testów - chętnie podeślę pocztą kilka karteczek A6. Sam mam (póki co) tylko to jedno pióro i tylko ten jeden rodzaj atramentu ;)

 

Pozdrawiam:
Murio

 

PS. Ledwo dostał pióro a już papiery testuje :P

Link to comment
Share on other sites

jeszcze tyle piór przed Tobą ;) fajny notatnik, jeżeli A4 mają taki sam papier, to warto się rozejrzeć. ja dorwałam z czeluści piwnicznych notatnik, który ma 6 rodzajów papieru o różnej gramaturze i fakturze, po 10 kartek każdej, nie znalazłam niestety dokładnie co to jest i czy nadal można dostać, póki co służy mi jako spis wszystkich pisadeł, na razie zmarnowałam po jednej kartce z każdego rodzaju, oszczędzam :D

Link to comment
Share on other sites

Tylko trzeba wziąść pod uwagę, że to atrament Pilota, który podobno nawet na gorszym papierze nie strzępi. Przydaloby się zrobić test jakimś budżetowym atramentem.

 

Jestem za, tylko nie mam czym ;) Chętnie podeślę parę stron pocztą do dalszych testów (na mój koszt - cena listu to nie taki znowu majątek ;))

 

Atrament jak atrament - Pilot 78G pisze dość sucho i ogółem nie drapie raczej (ale nawet narysowany kwadracik, gdzie tego atramentu trochę poszło, delikatnie przebił tylko - to mnie zaskoczyło ;)), więc warto by popisać innym piórem. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...