Skocz do zawartości

Bardziej gęsty/suchy niż Waterman Blue


Inekane

Polecane posty

Witam :)

Poszukuję atramentu który w różnych piórach będzie dawał bardziej suchą kreskę niż Waterman Serenity Blue. Obecnie regularnie piszę tylko Pelikanem M200 oraz Watermanem 515 (flex). Chociaż i pióro i atrament są od Watermana widać musieli spaprać sprawę na przestrzeni lat bo pisze się tym co prawda bez problemów ale ilość atramentu przy szerokiej kresce równa się Amazonce! Za to gdy piszę już na oparach nagle zamiast B-BBB mam kreskę F/M-BBB ale po każdym następnym napełnieniu... dramat. Również z wysychaniem, papier Oxford po prostu nie wchodzi w grę. Satysfakcjonujący czas wysychania i grubość kreski osiąga przy papierze akwarelowym. Pelikan radzi sobie lepiej ale wolałabym żeby dawał cieńszą kreskę więc może inny atrament będzie mu służył. Może w innym piórze z Serenity Blue się przeprosimy ale na razie chcę z niego zrezygnować.

 

Kolory jakie mnie interesują to czarny maksymalnie nasycony, ciemnogranatowy (raczej blue niż blue-black) oraz brązowy.

Rozważam np. Iroshizuku oraz Diamine. Zastanawia mnie również jaką kreskę będzie dawał atrament pelikana w pelikanie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego kiedy atrament wysycha długo, co innego kiedy wieczność. Pióro dotarło do mnie z jakimś dziwnym fioletowym atramentem i na większości papierów było OK (Oxford, paperblanks, jakiś z biedronki). Teraz jest o wiele gorzej. Nie mam pojęcia co to był za atrament a i kolor średnio mi leżał więc szukam innego. Ponieważ atramenty Watermana są popularne to może ktoś ma/miał podobny dylemat i może coś doradzić.

Iroshizuku są piękne ale i drogie, za drogie żeby kupić buteleczkę na próbę. W większości recenzji przepływ był opisany jako dobry ale w tym przypadku niewiele to mówi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może właśnie atrament Pelikana, jest gęsszy i ma wolmiejszy przepływ. Podobnie Scheaffer BB lub czarny. Schną normalnie. W piórach gdzie miałem Scheaffera czy Pelikana i pisały kiepsko zasychając i przerywając; Waterman czy Parker sobie radziły bardzo dobrze, czyli miałem problem odwrotny.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest to mix dwóch atramentów z minimalną ilością gliceryny. Akurat jutro przyjadą nowe atramenty więc piórko od wczoraj się płucze i suszy ale jak już się nacieszę to zaprezentuję ten mój. Akurat jest zielony (na bazie Pelikana właśnie) i zastanawiam się czy może nie podesłać próbki do visvamitra jeśli byłby zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...