Skocz do zawartości

Pelikan M200 niebieski marmurek


kris

Polecane posty

Czy ktoś wie, dlaczego pióra Pelikan serii 200 są dostępne w wersji czarnej i zielony marmurek, natomiast po niebieskim marmurku w sklepach ani widu ani słychu? Za granicą można gdzieniegdzie znaleźć pojedyncze sztuki, ale u nas są niedostępne. Może to tylko tymczasowe zawieszenie produkcji... Warto czekać, czy kupować zielony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, dlaczego pióra Pelikan serii 200 są dostępne w wersji czarnej i zielony marmurek, natomiast po niebieskim marmurku w sklepach ani widu ani słychu? Za granicą można gdzieniegdzie znaleźć pojedyncze sztuki, ale u nas są niedostępne. Może to tylko tymczasowe zawieszenie produkcji... Warto czekać, czy kupować zielony?

Nie trzeba spać, tylko kupować, jak się ukazują w sprzedaży. :P

Podstawowe kolory, czyli zielony i czarny, widocznie klepią na okrągło, a te inne tylko czasami.

e72a7e566d9cfb0d.jpg

zdrówka

PS. Kupuj. Pióro jeszcze w starym stylu i można wybrać dowolną wielkość stalówki. Uważam, że cena jest dobra, bo zawiera koszt wysyłki. :)

http://www.ebay.pl/itm/Pelikan-M200-blue-marble-old-style-boxed-/290972167672?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bf4aedf8&_uhb=1

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba spać, tylko kupować, jak się ukazują w sprzedaży. :P

Podstawowe kolory, czyli zielony i czarny, widocznie klepią na okrągło, a te inne tylko czasami.

e72a7e566d9cfb0d.jpg

zdrówka

PS. Kupuj. Pióro jeszcze w starym stylu i można wybrać dowolną wielkość stalówki. Uważam, że cena jest dobra, bo zawiera koszt wysyłki. :)

http://www.ebay.pl/itm/Pelikan-M200-blue-marble-old-style-boxed-/290972167672?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bf4aedf8&_uhb=1

Dzięki, konis, za linka. Rozejrzę się jeszcze i będę się miał na baczności. Twoja kolekcja - iście imponująca, aż miło spojrzeć. Różowe - zabójcze ;)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis, czy złocenie ze stalówki schodzi podczas użytkowania, któregoś z Twoich Pelikanów? W mojej 200 zeszło całe...

Jak ktoś dba o pióro, to trzeba na to dłuuuuuuuugo czekać.

Przy napełnianiu stalówkę stalówkę trzeba wytrzeć w coś miękkiego (najlepiej w chusteczkę higieniczną), a nie w w to co się ma pod ręką.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku moja stalówka wygląda jak nowa a dość często zmieniam atrament w moim Pelikanie, zbiornik duży - wypisać nie idzie a ciągle czuje że czas inny kolor spróbować. Do tego za każdym razem całe pióro płucze i rozkręcam, wycieram itd. Rok to nie długo ale myślę, że w przeciągu 4 lat normalnego użytkowania z pozłotą się nie powinno nic stać, więc dziwna sprawa u Ciebie. A jak długo użytkowałeś te pióro namiki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku moja stalówka wygląda jak nowa a dość często zmieniam atrament w moim Pelikanie, zbiornik duży - wypisać nie idzie a ciągle czuje że czas inny kolor spróbować. Do tego za każdym razem całe pióro płucze i rozkręcam, wycieram itd. Rok to nie długo ale myślę, że w przeciągu 4 lat normalnego użytkowania z pozłotą się nie powinno nic stać, więc dziwna sprawa u Ciebie. A jak długo użytkowałeś te pióro namiki?

 

7 lat? Coś koło tego... Teraz stalówka jest srebrna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a edycja "Originals of Their Time", czyli dokładna replika tego przedwojennego?

 

 

2092a309.jpg

 

2b506401.jpg

 

 

Natomiast te współczesne 700 i 900, to rzeczywiście nie jest to samo. Są robione w srebrze a nie w stali damasceńskiej, zaś rysunek jest uproszczony. Jedynie ta replika wiernie odzwierciedla tamtego Pelikana. Podobno nawet waży tyle samo... Kosztuje chyba około 2500$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Replika, to niestety tylko replika. Ta nie odzwierciedla dokładnie tego vintage. Wystarczy rzut oka na ten plastikowy spływak.

Może nawet producent jest w stanie wykonać spływak jak w oryginale, ale tego nie robi. Żeby nie było żadnych wątpliwości z jakiego okresu jest pióro.

To tak jak z austriackimi złotymi dukatami. Te bite współcześnie są prawie dokładnie takie same jak te za Franciszka Józefa. Różnią się malutkim szczegółem. Dla nieznających tematu, są nie do odróżnienia od tych z epoki. Jednak te współczesne, są tylko tyle warte, co zawarte w nich dukatowej próby złoto. Te ze starego bicia, co najmniej kilkakrotnie więcej.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ani widu ani słychu? Właśnie zakupiłam M200 piękny niebieski marmurek. Chociaż mój sklep jest nieco dziwny... atramentu Watermana havana brown u nich dostać nie można (w sumie nic poza F. Blue i jakimś Parkerem) ale za to M250 leży pod ladą i czeka tak jak niebieskie M200 (chyba zostało jeszcze jedno) i M 400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe miasto więc pewnie nie po drodze ale jeśli komuś zależy: Technika Biurowa bis ul. Kubika 1, Bolesławiec, woj. dolnośląskie.

Cena: 300zł.

 

Edit: żeby nie być gołosłowną zdjęcie mojego M200 (foto słabej jakości bo niestety telefonem):

diyi.jpg

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To małe miasto więc pewnie nie po drodze ale jeśli komuś zależy: Technika Biurowa bis ul. Kubika 1, Bolesławiec, woj. dolnośląskie.

Cena: 300zł.

 

Edit: żeby nie być gołosłowną zdjęcie mojego M200 (foto słabej jakości bo niestety telefonem):

diyi.jpg

Wielkie dzięki. Piękne pióro.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...