Jump to content

Pióro INOXCROM 2022 - stalówka


Ad@m

Recommended Posts

Witajcie.
Ostatnio urzekło mnie pióro Inoxcrom 2022. Byłem w papierniczym po atrament i zobaczyłem to pióro w kolorze wściekłej żółci. Akurat miałem wolne miejsce w piórniku, cena była niewielka więc wziąłem. Jak na sucho wybierałem pióro (były 3 w gablotce) stalówka była miękka i wygodnie się nią pisało.

Po zalaniu atramentem okazało się że niestety, ale nie da się nim pisać zbyt komfortowo. Co chwilę przerywa. Płukanie niestety niewiele pomaga. Co ciekawe piórko przerywa, ale tylko w jednej pozycji, tj. stalówka nie przerywa gdy pisze się nią do góry nogami, atramentu nie brakuje gdy pisze się piórem postawionym pionowo, nawet stalówka wzięta bokiem pisze gładko. Przerywa tylko w pozycji normalnego pisania.

Czy zalane Quinkiem, czy czerwonym Parkerem nic, dalej przerywa. Sądziłem że przy stalówce M nie będzie takich problemów. Macie jakieś rady?

 

Jest jeszcze jedna sprawa, która mnie zastanawia. Stalówka po prostu leży na spływaku. Spływak jest wciskany w obsadkę na siłę, lecz stalówka po prostu na nim leży. Ostatnio gdy nabierałem atramentu i przy wyciąganiu zawadziłem stalówką o brzeg butelki, musiałem ją wyciągać z dna. Producent chyba słabo przemyślał to rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...