Skocz do zawartości

Waterman Exception slim


kastorr

Polecane posty

Witam,

 

pojawiło się na choryzoncie pióro w temacie w dość okazyjnej cenie, nie miałem je w najbliższych planach zakupowych tylko gdzieś na dalszej liście ;)

Szukam już od 2h jakiegoś porównania wielkości wesji slim i normalnej. Bardzo mało jest info w necie na temat tego pióra. Czy ktoś ma i może kilka słów powiedzieć o tym piórze? Jak się nim piszę? Jak wygląda po jakimś czasie użytkowania? Jak się je trzyma bo przecież jest kwadratowe? Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kwadratowe, ale sekcja ze stalówką jest z grubsza okrągła, więc nie ma specjalnej różnicy w trzymaniu Exception i innych piór. Jeśli chodzi o właściwości użytkowe stalówek Exception i Exception Slim, są niemal identyczne. Miałem w ręku oba pióra i piszą identycznie, ta sama grubość linii, 'mokrość' stalówki. Oba pióra w zasadzie różni tylko rozmiar. :)

 

No właśnie rozmiar... Tu pytanie, jaki rozmiar i wagę pióra preferujesz? Pełnowymiarowe Exception jest piórem ciężkim i dużym. Ja osobiście preferuje większy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymałam w ręku wersję slim, a dłonie mam średnio małe i to pióro było już dla mnie z tych większych. wygodne, zgrabne, wyważone.

na starym forum była recenzja Ariela wersji normalnej, chyba da radę to odgrzebać :)

 

Tak czytałem już wszystko dwa razy :P

 

Mam pewne obawy do dwóch wyczytanych apektów trwałości lakieru i podobno skuwka się wyrabia z czasem. Jak to u Ciebie wygląda Uczniu z tym lakierem i klipsem w skuwce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często będziesz pióra używał? Czy będzie podstawowym, które będziesz nosił ze sobą wszędzie czy jednym z wielu, którym będziesz pisał w domu raz na jakiś czas?

 

Osobiście swoje duże Exception używam głównie w domu, do pisania listów lub innych zapisków. Raczej nie codziennie. I po ponad dwóch latach posiadania wygląda w zasadzie jak ze sklepu. Nie oglądałem z lupą czy lakier się porysował czy nie. Nic takiego nie zauważyłem przy normalnym spoglądaniu na pióro. Z klipsem też wszystko ok, zatrzask skuwki też trzyma jak trzymał.

Nie wiem jak by to wszystko wyglądało, gdybym posługiwał się Exception wszędzie i każdego dnia. Normalna sprawa, że pióro się zużywa, gdy się nim często pisze. Nie trzeba się tego bać. A Exception nie wydaje się cherlawe, chorowite czy narażone na defekty estetyczne bardziej niż inne pióra.

 

Jeśli chodzi o moją osobistą opinię o modelu Exception: jestem zadowolony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe - te pióra różnią się oczywiście wymiarami, ale nie aż tak bardzo, jakby sie mogło wydawać. Ostatnio miałem przyjemność mieć je równocześnie w ręce, mogłem więc sobie dokładnie porównać te Exceptiony. Duże jest, hmmm, no cóż.... duże ;), ale to małe nie jest wcale takie małe. Normalne, pełnowymiarowe, świetnie piszące pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...