Skocz do zawartości

hero 616 i podobne - czy warto ?


Polecane posty

Zastanawiam się nad wyborem pióra łatwo dostępnego taniego, bo do 50 zł. Kupiłem ostatnio herba 330 jako tymczasowe.Nie powiem spodobało się.Mimo tak niskiej ceny w moim odczuciu linia cieńsza i bardziej nierówna niż w parker vector. Pisze się nim przyjemnie - ale i najwspanialsze historie mają zakończenia.Spadło.Stalówka została niestety korpus KAPUTT.

jakieś sugestie czy hero jest lepsze niż herb?Jeżeli wymagają drobnych napraw, dam radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero to bardzo dobre pióra :) Osobiście mam Hero 443, dziwne, kosztowało jakieś grosze a pisze się nim bardzo, bardzo dobrze. Niestety czasem można trafić na felerny model, który chlapie, albo nie naciąga atramentu w zadowalającym stopniu. Mimo wszystko warto spróbować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tego typu pióro to polecam Jinhao 325 lub 321. To chyba obecnie jedne z najlepszych podróbek Parkera 51 (później chińczycy Hero 616). Mam trzy stare Hero 616 i żadem nie dorównuje Jinhao. Mam także dwa Baoer 100 i też są bardzo dobre.

Z innych piór moge polecić pióra Moongraf oraz Toma A'Graf na naboje z dobrymi ale klasycznymi stalówkami.

Dobry jest też model Classic 708.

Jak dobrze poszukasz to za tą cenę kupisz dwa Jinhao.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hero 443 jeszcze niedawno na Allegro śmigały po 1,00 zł (słownie: jeden złoty). Warto kupić kilka w tej cenie, bo faktycznie, mój egzemplarz skumulował dwie cechy - chlapie i nie naciąga odpowiedniej ilości atramentu...:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rittel - taki trochę chamski sposób ma ten pan na uniknięcie sprzedaży poniżej kosztu zakupu...kiedy ja u niego kupowałem, liczył sobie 8 zł za polecony...cóż, kryzys, Panie, kryzys :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...