Skocz do zawartości

Zamiennik Penman Sapphire


piurek

Polecane posty

15 lat temu udało mi się kupić Penman Sapphire. Wtedy nie miałem pojęcia co nabyłem. Szukałem po prostu jakiegoś lepszego atramentu do robienia notatek na wykładach, bo mój Sonet na zwykłym atramencie Parkera trochę był kapryśny. Kilka lat temu wypisałem ostatnią kroplę. Bardzo przypadł mi do gustu kolor tego atramentu. Z lektury forum już wiem, że atrament w międzyczasie stał się legendą i jest nie do zdobycia - przynajmniej w rozsądnej cenie. W związku z tym mam pytanie: czy istnieje jakiś atrament o identycznym lub podobnym kolorze? Znalazłem w internecie kilka atramentów z podobną nazwą, ale każdy wygląda inaczej i nie przypomina Penmana.

Edytowano przez piurek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem dokładnie internet i znalazłem trzy sugestie w tym temacie:

Private Reserve DC Supershow Blue

Private Reserve Electric DC Blue

Private Reserve Tanzanite.

Czy ktoś ma doświadczenie z tymi atramentami i czy faktycznie są podobne do Penmana Sapphire. Nauczyłem się nie ufać skanom w internecie, dlatego bardziej cenie sobie opinie użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR Tanzanite to atrament o bardzo dobrym przepływie, ale kolor nie jest podobny do Penmana. Z całej trójki najbardziej do Sapphire'a zbliżony jest DC Supershow Blue. W końcu to jest atrament, który z założenia miał być kopią Penmana Sapphire'a (podobnie jak DC Supershow Green 2006 Penmana Emeralda).

Dobrym kolorystycznie zamiennikiem (o podobnych właściwościach) jest Diamine Majestic Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...