Skocz do zawartości

Tanie, porządne pióro.


Polecane posty

Przy tych stalówkach (czyt. gwoździe) to kreski są podobne. Wydaje mi się nawet że Mka Lamy jest bardziej mokra i cieniuje od Mki Preluda bo chyba o ten efekt Ci chodzi. Generalnie jak trochę bardziej przyciśniesz stalówkę do kartki to zawsze coś tam wycieniuje. Z piór które mam to mistrzem cieniowania jest Pelikan m200 jak go nie przyduszę to pisze sucho a jak naduszę to wręcz wylewa z siebie atrament :)

Nie chciałbym w żaden sposób wpływać na Twoją decyzję, ale jakiego wyboru nie dokonasz i tak będziesz zadowolony. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę stwierdzić, że jestem szczęśliwym człowiekiem !

Lamy już właściwie kupiłem, a w drodze przypadku wszedłem w posiadanie pióra Rotringa. Trudno mi stwierdzić co to za model, bo ma ok. 20 lat.

Stalówka 1.1mm, dłuuugie, żółte. Bardzo podobne do art-pena od Rotringa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę stwierdzić, że jestem szczęśliwym człowiekiem !

Lamy już właściwie kupiłem, a w drodze przypadku wszedłem w posiadanie pióra Rotringa. Trudno mi stwierdzić co to za model, bo ma ok. 20 lat.

Stalówka 1.1mm, dłuuugie, żółte. Bardzo podobne do art-pena od Rotringa

;) Dobry wybór!

Zapodaj jakieś zdjęcia rotringa.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nich jest dobry, do tego stalówki Lamy nie są specjalnie wybredne. Używałem Hero Washable Blue z jedną i też działało :P

Możesz też rozważyć Lamy Blue. Lamy ma fajne, praktyczne buteleczki z atramentem.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega Rittel ma rację. Lamy nie jest w żadnej mierze wybredne względem doboru atramentu.Czymkolwiek zalejesz, na tym "pojedzie". Ja osobiście używałem do swojego stadka zarówno atramentów gęstszych (np. Aurora, Visconti), pośrednich (Pelikan), jak też tych rzadszych (Waterman, Parker). Ze wszystkimi sobie doskonale radzą i nie grymaszą. Ostatnio w Vistę mam zatankowaną PWF Blue Dream i śmiga, aż miło ;)

A Lamy Blue ma bardzo fajny kolor i właściwości. Możesz spróbować jeśli lubisz nasycone niebieskie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie Lamy kupisz bez problemu stacjonarnie, a podejrzewam że czasami tam bywasz, biorąc pod uwagę skąd jesteś ;)

A jeśli nie to mnie i mój rower może w weekend rzucić w tamte okolice, o ile pogoda się znów nie zepsuje.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie Lamy kupisz bez problemu stacjonarnie, a podejrzewam że czasami tam bywasz, biorąc pod uwagę skąd jesteś ;)

A jeśli nie to mnie i mój rower może w weekend rzucić w tamte okolice, o ile pogoda się znów nie zepsuje.

Rowerem rzeczywiście można by skoczyć, ale to trochę daleko :P

I tak bym nie doczekał z napojeniem lamy do soboty, jak tylko przyjdzie to od razu !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...