Skocz do zawartości

Conway Stewart - który?


Polecane posty

Witam

Córka kończy studia humanistyczne i chcę jej kupić pióro na pamiątkę. Zdecydowałem się na Conway'a. W grę wchodzi Wellington, Wordsworth i Kipling - wszystkie w kolorze czarnym ze złoceniami. Pióro będzie używane okazjonalnie, lecz mam wątpliwości,czy te modele i kolor będą odpowiednie dla kobiety raczej drobnej postury. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Będę wdzięczny za każdą opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech - Kipling. Pozostałe dwa wydają mi się (przynajmniej na zdjęciach) lekko nieproporcjonalne. Kipling ma nietuzinkowe (i nienachalne zarazem) wykończenie.

Zakładam, że Nakaya nie wchodzi w grę. redface

Na specjalną okazję pasuje też klasyka klasyki, czyli stary, dobry, poczciwy LeGrand. Ale to takie oklepane... ;)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech - Kipling. Pozostałe dwa wydają mi się (przynajmniej na zdjęciach) lekko nieproporcjonalne. Kipling ma nietuzinkowe (i nienachalne zarazem) wykończenie.

Zakładam, że Nakaya nie wchodzi w grę. redface.gif' alt='default_kolobok_redface.gif' alt='redface'>.gif'>

Na specjalną okazję pasuje też klasyka klasyki, czyli stary, dobry, poczciwy LeGrand. Ale to takie oklepane... wink.png

W pierwszym odruchu też wybrałem Kiplinga, ale to ze względu na kształt, bo jednak wolałbym spokojniejszy classic black i stąd te dwa inne modele. Nakaya to niezwykłe pióro i czytam same pochlebne recenzje o nim, ale wolałbym pozostać przy Conway'u, ponieważ to angielskie pióro jest mi mentalnie bliższe niż Nakaya z odległej Japonii. Wybór prezentu będzie zawsze subiektywny, będzie ekstrapolacją własnych preferencji, pozostanie bardziej w strefie uczuciowej niż rozumowej i tak jest w moim przypadku.

LeGranda pobiegłem natychmiast obejrzeć w sklepie i tu rozczarowanie,bo opis brzmi: "pióro dedykowane mężczyznom..." Ładne..

Dziękuje bardzo za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyglądu Kipling, ale wagowo żaden z nich, jestem drobna baba i moja górna granica wagi pióra do wygodnego używania to 20 g. te mają ponad 30 g smile.png

Zasmuciłaś mnie Ann_gd, bo już się nastawiłem na tego Kiplinga. Bardzo dziękuję za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conway dla kobiety? Wg mnie, to bardzo kiepski pomysł.

Zdarzyło mi się mieć w rękach parę tych piór.

W większości były one bardzo piękne, ale również... BARDZO DUŻE. Nawet dla mnie (190 wzrostu i ponad 90 kg wagi), a co dopiero dla dziewczyny.

Wellington to ogromne pióro. Wordsworth i Kipling są już mniejsze, ale i tak wciąż duże - dla mnie górna granica sensownej wielkości pióra.

Popatrz, tutaj masz rozmiary i wagę: http://mvburke.com/dimensions.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym odruchu też wybrałem Kiplinga, ale to ze względu na kształt, bo jednak wolałbym spokojniejszy classic black i stąd te dwa inne modele. Nakaya to niezwykłe pióro i czytam same pochlebne recenzje o nim, ale wolałbym pozostać przy Conway'u, ponieważ to angielskie pióro jest mi mentalnie bliższe niż Nakaya z odległej Japonii. Wybór prezentu będzie zawsze subiektywny, będzie ekstrapolacją własnych preferencji, pozostanie bardziej w strefie uczuciowej niż rozumowej i tak jest w moim przypadku.

LeGranda pobiegłem natychmiast obejrzeć w sklepie i tu rozczarowanie,bo opis brzmi: "pióro dedykowane mężczyznom..." Ładne..

Dziękuje bardzo za opinię.

Skoro 146 zbyt duże zawsze można kupić mniejszy model Montblanc 145 lub nawet 144.

Porównanie wielkości 144 i 146.

c6df942b1ca498be.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conway dla kobiety? Wg mnie, to bardzo kiepski pomysł.

Zdarzyło mi się mieć w rękach parę tych piór.

W większości były one bardzo piękne, ale również... BARDZO DUŻE. Nawet dla mnie (190 wzrostu i ponad 90 kg wagi), a co dopiero dla dziewczyny.

Wellington to ogromne pióro. Wordsworth i Kipling są już mniejsze, ale i tak wciąż duże - dla mnie górna granica sensownej wielkości pióra.

Popatrz, tutaj masz rozmiary i wagę: http://mvburke.com/dimensions.htm

Bardzo dziękuję za opinię i linka - przejrzę jeszcze raz uważnie ofertę firmy. Cały szkopuł w tym,że muszę dokonać wyboru na odległość i nie mam żadnej możliwości sprawdzenia pióra w naturze, a waga i wymiary są całkowitą abstrakcją bez punktu odniesienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 146 zbyt duże zawsze można kupić mniejszy model Montblanc 145 lub nawet 144.

Porównanie wielkości 144 i 146.

c6df942b1ca498be.jpg

zdrówka

Cudeńka!!!!!!!

Ale to wywraca do góry nogami moją koncepcję. Jeszcze się nie poddaję, jeszcze poszukam czegoś odpowiedniego u Conway'a.

Widzę,że mają tam i delikatniejsze piórka.

Bardzo dziękuję za życzliwą pomoc, za fotki, za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a waga i wymiary są całkowitą abstrakcją bez punktu odniesienia."

dlatego sprawdziwszy ile to to waży napisałam, że dla mnie, 160 cm wzrostu, wagę własną pominę, jest to pióro za ciężkie do pisania na co dzień. parker urban waży chyba coś koło 20 g jest metalowy i to dla mnie max wygody :)

Edytowano przez Ann_gd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wordsworth i Kipling są długościami zbliżone do Pelikana m800 i Parkera Duofolda International. Z tą różnicą, że pióra Conwaya są grubsze.

Spróbuj może znaleźć w sklepie Pelikana albo Parkera. Ich rozmiary dadzą Ci jako takie wyobrażenie o wielkości Conwaya.

=============

EDIT

Capulet - niezła propozycja dla kobiety!

Edytowano przez traumeel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że całkiem fajnym klasycznym piórem dla kobiety byłby MB Chopin 145, tak jak polecał już Konis. Jakością z tego co czytałem jednak znacznie przewyższają Conway Stewart o których ostatnio pojawiło się kilka złych opinii. To są zasłyszano-przeczytane opinie przeze mnie; to za droga dla mnie półka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wordsworth i Kipling są długościami zbliżone do Pelikana m800 i Parkera Duofolda International. Z tą różnicą, że pióra Conwaya są grubsze.

Spróbuj może znaleźć w sklepie Pelikana albo Parkera. Ich rozmiary dadzą Ci jako takie wyobrażenie o wielkości Conwaya.

=============

EDIT

Capulet - niezła propozycja dla kobiety!

Zastanawiam się właśnie nad tym piórem,chociaż troszkę za ubogie- w znaczeniu wykończenia.

Dziękuję za popowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że całkiem fajnym klasycznym piórem dla kobiety byłby MB Chopin 145, tak jak polecał już Konis. Jakością z tego co czytałem jednak znacznie przewyższają Conway Stewart o których ostatnio pojawiło się kilka złych opinii. To są zasłyszano-przeczytane opinie przeze mnie; to za droga dla mnie półka.

Nie jest łatwo wybrać, więc muszę jednak odwiedzić sklep i to z nastawieniem na MB. Teraz przynajmniej mam pojęcie czego szukać. Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony mi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tego uniknąć i zrobić jej niespodziankę,ale chyba lepiej będzie ją wtajemniczyć i po prostu pozwolić na samodzielny wybór. Po co ma się potem męczyć i udawać radość z nietrafionego prezentu. Tak będzie uczciwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla dziewczyny po studiach Montblanc 145 byłby odpowiedni.

1b8a8933b29b987e.jpg

A skoro cena nie gra tak wielkiej roli, to w wersji 75th Anniversary.

3bb1b0172e9734b0.jpg

Czyż nie śpiewała Merilyn Monroe :

"diamonds are girl's best friends" :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapanowała zgodność, bo przecież mądrze mi Państwo doradziliście,a gdy jeszcze zobaczyłem fotki,potem odwiedziłem sklep, to już wiedziałem,że to jest to pióro. Nie mam zamiaru wierzgać przeciwko ościeniowi... :D

Bardzo cenna pomoc - jeszcze raz dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...