Skocz do zawartości

P. Borys z wizytą na Kole - fotorelacja maj 2011


ArielN

Polecane posty

Ogromne podziękowania dla Thay'a za pomysł i zorganizowanie przedsięwzięcia oraz dla p. Borysa za udostępnienie kolekcji do sfotografowania. Z doświadczenia wiem, że nie każdy jest na tyle uprzejmy, a tu spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Zaczynamy!

Warszawska giełda na Kole należy do znanych imprez. Dla osób, które nie miały możliwości nigdy jej odwiedzić wprowadzające zdjęcie poglądowe:

33-1.jpg

P. Borys czekał na nas przy jednym z rozstawionych stolików. Nie dziwię się, że spędziliśmy tam masę czasu. Spójrzcie sami:

24.jpg

23.jpg

25.jpg

32.jpg

31.jpg

30.jpg

Popularnością cieszyły się pióra Montblanc (i Reflex):

29.jpgPrzyjrzyjcie się uważnie imprintom

7-2.jpg

Montblanc 252:

26.jpg

27.jpg

28.jpg

Kolejny egzemplarz:

MONTblanc.jpg

Poznajecie?

2-6.jpg

3-4.jpg

4-3.jpg

Kolejne dowody istnienia fabryki Pelikana w Gdańsku:

10-1.jpg

11-2.jpg

Pozwoliliśmy sobie również z p. Borysem na analizowanie historii Pelikana i wspólną lekturę:

14-1.jpg

15-1.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

22-1.jpg

I nie tylko Pelikana:

12-2.jpg

13-1.jpg

Do wszystkiego dołączyła możliwość skompletowania brakujących elementów:

8-2.jpg

Na deser Kawuska:

Kawuska.jpg

kawuska3.jpg

kawuska2.jpg

kawuska5.jpg

Wszystko to okraszone niezwykle ciekawą i wiele odkrywającą dla obu stron rozmową na temat polskiego i niemieckiego rynku piór, fabryki Pelikana w Gdańsku, a także produktów Montblanc, Osmii, Kaweco, Parkera i innych. Dodatkowo pierwsze zawarte transakcje.

Drugi dzień, druga część relacji.

Relacja z pierwszego dnia dostępna jest tutaj.

Dziś z p. Borysem rozmawialiśmy m.in. o naprawianiu piór i przywracaniu do życia starych Pelikanów. Co tu mówić, popatrzcie:

14-2.jpg

Pelikandugopisowek.jpg

11-3.jpg

1-6.jpg

Góra pudełek z częściami rosła i rosła:

7-3.jpg

10-2.jpg

9-3.jpg

I jeszcze sporo zostało:

stalowki.jpg

stalwkamontblanc.jpg

12-3.jpg

Specjalnie dla Konisa (naszego PWF-owego maniaka Osmii) Thay poprosił wczoraj o udostępnienie do zdjęć jednego z egzemplarzy tego producenta. Dziś p. Borys wyciągnął go chwilę po moim podejściu do stoiska:

OsmiadlaKonisa.jpg

OsmiadlaKonisa2.jpg

Dodatkowo Kaweco i Geha:

13-2.jpg

kaweco.jpg

gehazestaw.jpg

Pojawiały się też wątki boczne:

15-2.jpg

Czas spędzony w sympatycznej atmosferze wymiany wiedzy i doświadczeń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie zasnę!

A po co ja to obejrzałem?!

Tam jest piórko, które chcę ;)

Trochę słyszałem o tym człowieku. Ponoć zagraniczny pan. Wieść gminna głosi, że troszkę nierozmowny i że bardziej obwozi się z kolekcją a jak już dojdzie do transakcji to ceny ma z kosmosu.

Chyba spróbuję go namierzyć a teraz otworzę czerwone, wytrawne i utopię smutek (ech to piórko).

Edytowano przez Rot&Baum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słyszałem o tym człowieku. Ponoć zagraniczny pan. Wieść gminna głosi, że troszkę nierozmowny i że bardziej obwozi się z kolekcją a jak już dojdzie do transakcji to ceny ma z kosmosu.

Jeśli uważasz, że czarny Pelikan 400NN + brązowy M250, oba kompletne i sprawne, za niecałą połowę obecnej sklepowej ceny Pelikana M400 to "cena z kosmosu"... i że zaproszenie do własnoręcznego przetrząśnięcia towaru (tego nieco pochowanego też) to "nierozmowność"...

...to tak, masz rację. ;)

Owszem, bywa regularnie na Kole inny, polski sprzedawca, który mniej więcej odpowiada opisowi. W dodatku, jak na złość, miewa ciekawy (jak na Koło) towar. Ale po kilku próbach sobie odpuściłem. Jeśli sprzedawca, pytany dwukrotnie o cenę, udaje głuchego, to nie mam w zwyczaju pytać po raz trzeci.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...