Skocz do zawartości

Nieszczelny touchdown?


skwercio

Polecane posty

Sekcja jest tak skonstruowana, że wyciek w nieuszkodzonym piórze może nastąpić tylko na zewnątrz (a w zasadzie, w nieuszkodzonym w ogóle nie następuje, chyba że przy opróżnianiu ;)). Guma się odkleiła albo ma dziurę. Remontowałeś to pióro po zakupie, czy napełniałeś po wyjęciu z koperty? Naciągnęło w ogóle więcej atramentu, czy tylko tyle, ile weszło przy umoczeniu stalówki?

Jeśli gumka jest w dotyku twarda albo "plastelinowa" - do wymiany.

Wrzucisz jakieś zdjęcia?

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro napełniałem po wyjęciu z koperty, bo to jest to z wyprzedaży ArielaN :)

Atramentu trochę jednak wchodzi, pióra da się używać, przez długi czas w ogóle nie zorientowałem się, że coś jest nie tak.

Gumka w dotyku dość normalna.

Co do ew. dziury to będę musiał sprawdzić.

Ze zdjęciami może być problem, bo nie mam czym ich zrobić.

Edytowano przez skwercio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był świeży atrament, czy rozcieńczone zacieki/"rosa"? Bo może gumka jest w porządku, ale zostało coś niedoczyszczone po poprzedniej, złapało trochę wilgoci (np. przy okazji płukania czy innego smarowania) i wypełzło? Atrament pojawił się się na łączeniu osłony z sekcją, czy przy którymś otworze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Co konkretnie rozkręcić? Korpus odkręca się jak w większości piór, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. W sztyfcie jest śrubka, trzeba mieć długi płaski wkrętak i trochę cierpliwości. Po oddzieleniu ślepej skuwki można wyjąć sztyft. Nie należy próbować obracać ślepej skuwki względem sztyftu.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety touchdown nie działa jak należy. Nie ma charakterystycznego świstu powietrza przy wciskaniu sztyftu :/ Gumka nie ma się jak rozprężyć i w efekcie nie zaciaga się atrament.

Edytowano przez Lepki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oring do wymiany, za to na dole za mocno dokręcone lub przyklejone. Możesz mi na PW podesłać nick sprzedawcy? Kolekcjonuję sobie.

Pióro też Ci mogę zrobić, ale nie chcę się narzucać... :rolleyes:

A jak chcesz zrobić sam, to i tak najpierw musisz jakoś rozkręcić korpus i zdemontować sztyft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kupuję w płatkach i sam sobie rozrabiam w płynie uduchowionym. Rzadki też trzyma. W zasadzie sama gumka też powinna trzymać, może się rozciągnęła albo była za luźna?

Pytaj w sklepach dla plastyków, za kilkanaście złotych kupisz zapas szelaku na kilkaset piór.

 

Popatrzyłem na te aukcje. Zalecają rozcieńczać spirytusem, czyli to pewnie po prostu roztwór szelaku w spirytusie. Jak się okaże za rzadki, to go sobie trochę odparujesz i zgęstnieje.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...