Skocz do zawartości

Tłoczek nie nabiera atramentu


Polecane posty

Witajcie.

Kupiłam pióro Jinhao 450 X, pióro piękne, mam tylko problem - nie mogę zatankować go atramentem... Wkładam pióro do kałamarza, kręcę tłoczkiem i tłoczek nabiera powietrze a nie atrament. Od razu mówię, że w kałamarzu jest atrament i stalówka zanurzona w trakcie pobierania... Pomocy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą, chyba że umiesz bez psucia rozebrać na części :D Ja się w to nigdy nie bawiłem, po prostu parę kropel płynu do mycia naczyń dawałem do wody i w tym sobie sekcja leżała przez noc, rano płukałem jeszcze pod bieżącą wodą i było ok. To jest najmniej drastyczna metoda, jak nie pomoże to ktoś bardziej obeznany może wytłumaczy jak najłatwiej rozebrać sekcje w Jinhao/Baoerach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nowe to pooglądaj jak się ma połączenie tłoczka z sekcją. Ostatnio kolega w porządnej marce po prostu nie docisnął konwerterka jak należy i już zaczął przeklinać. A wystarczyło przycisnąć aż usłyszenia takiego "psztyk!" i działa świetnie :)

A właśnie, i już kilku uprzejmych doradców pytało Cię, czy sam konwerter nabiera ink albo cokolwiek

Edytowano przez ryard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poradzę dla odmiany coś głupiego.

Bardzo dokładnie wypłucz pióro z atramentu, wyjmij konwerter, włóż sekcję do ust stalówką do przodu (staraj się nie dotknąć stalówki ani spływaka; chyba, że lubisz smak atramentu) i mocno dmuchnij. Jest szansa, że usuniesz zanieczyszczenie ze spływaka bez rozkładania pióra na kawałki.

Uprzedzałem, że będzie głupie. :D

BTW, czy sam konwerter nabiera atrament lub wodę? ;)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...