Skocz do zawartości

Parker Duofold-problem ze stalówką


Ninogniew

Polecane posty

Witam,

Najpierw historia

Po ostatnim porządku znalazłem u młodszego brata w pokoju wciśnięte małe skórzane etui na 1 pióro. Po zobaczeniu co jest w środku oniemiałem, leżał tam Parker Duofold należacy do mojego pradziadka. I tu kończy się miła historia a zaczyna szara rzeczywistość. Pióro ma pękniętą stalówkę i nie mam pojęcia czy da się cos z tym zrobić. Czy znajdzie sie podobną stalówkę na wymianę, lub czy znacie kogoś kto dałby radę odnowić pękniętą praktycznie na pół stalówkę?

Pióro wygląda dokładnie tak:

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-PARKER-DUOFOLD-SENIOR-BLUE-MARBLE-FOUNTAIN-PEN-/380553259108?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item589abde864

Z tą różnica że na stalówce napisane jest Parker Duofold Canada. Jak dostanę aparat postaram się wrzucić jutro zdjęcia stalówki, wcześniej wchodzi w gre jedynie zdjęcie z komórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co trzeba robić, aby pękła stalówka. Przecinakiem ją ktoś potraktował??.

A spływak jak wygląda, skoro stalówka pęknięta. Załącz zdjęcia.

Pióro z aukcji, którą przedstawiasz, ma stalówkę N produkowaną w Newhaven, od normalnego angielskiego duofolda.

można ją czasem złapać na eBay w cenie do 50 zielonych papierków. A cena pióra z aukcji jest z kosmosu. Ale ten sprzedawca tak ma. Jak już mu się znudzi paromiesięczne, bezskuteczne polowanie na jelenia (wystawianie w opcji "kup teraz"), to to samo pióro w aukcji z licytacją, można kupić za 1/5 tej ceny.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro z aukcji, którą przedstawiasz, ma stalówkę N produkowaną w Newhaven, od normalnego angielskiego duofolda.

zdrówka

Bo to normalny angielski Duofold Senior jest. Robiony w pierwszej połowie lat czterdziestych w Newhaven, równolegle z Victory Mk. I. Ale fakt - ta cena jest z sufitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy spece na świecie, co spawają, ale podobno zaczynają się kalkulować dopiero przy naprawdę rzadkich egzemplarzach (kwoty rzędu kilkuset $; nie wystarczy zlutować, to musi być zrobione punktowo, bez zmiany właściwości reszty stalówki; lasery, bajery, migomaty, armaty; proponowałem kiedyś złotnikowi-naprawiaczowi scalenie krótkiego pęknięcia, nie podjął się). Bardziej opłaca się zapolować na takie samo/bardzo podobne pióro i przełożyć stalówkę.

Mam dużego kanadyjskiego Duofolda w pudle "do zrobienia" (koperta wypełniona silikonem już podobno leci), kosztował mnie 120 zł z przesyłką. Być może upolujesz połamanego poniżej 100 zł. Tylko postaraj się, żeby na "nowej" stalówce były te same oznaczenia - wtedy nie będzie nawet wiadomo, że podmieniona.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...