Jump to content

Parker Duofold-problem ze stalówką


Ninogniew

Recommended Posts

Witam,

Najpierw historia

Po ostatnim porządku znalazłem u młodszego brata w pokoju wciśnięte małe skórzane etui na 1 pióro. Po zobaczeniu co jest w środku oniemiałem, leżał tam Parker Duofold należacy do mojego pradziadka. I tu kończy się miła historia a zaczyna szara rzeczywistość. Pióro ma pękniętą stalówkę i nie mam pojęcia czy da się cos z tym zrobić. Czy znajdzie sie podobną stalówkę na wymianę, lub czy znacie kogoś kto dałby radę odnowić pękniętą praktycznie na pół stalówkę?

Pióro wygląda dokładnie tak:

http://www.ebay.pl/itm/VINTAGE-PARKER-DUOFOLD-SENIOR-BLUE-MARBLE-FOUNTAIN-PEN-/380553259108?pt=UK_Home_Garden_PensPencils_WritingEquipment_SM&hash=item589abde864

Z tą różnica że na stalówce napisane jest Parker Duofold Canada. Jak dostanę aparat postaram się wrzucić jutro zdjęcia stalówki, wcześniej wchodzi w gre jedynie zdjęcie z komórki.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co trzeba robić, aby pękła stalówka. Przecinakiem ją ktoś potraktował??.

A spływak jak wygląda, skoro stalówka pęknięta. Załącz zdjęcia.

Pióro z aukcji, którą przedstawiasz, ma stalówkę N produkowaną w Newhaven, od normalnego angielskiego duofolda.

można ją czasem złapać na eBay w cenie do 50 zielonych papierków. A cena pióra z aukcji jest z kosmosu. Ale ten sprzedawca tak ma. Jak już mu się znudzi paromiesięczne, bezskuteczne polowanie na jelenia (wystawianie w opcji "kup teraz"), to to samo pióro w aukcji z licytacją, można kupić za 1/5 tej ceny.

zdrówka

Link to comment
Share on other sites

Pióro z aukcji, którą przedstawiasz, ma stalówkę N produkowaną w Newhaven, od normalnego angielskiego duofolda.

zdrówka

Bo to normalny angielski Duofold Senior jest. Robiony w pierwszej połowie lat czterdziestych w Newhaven, równolegle z Victory Mk. I. Ale fakt - ta cena jest z sufitu.

Link to comment
Share on other sites

Są tacy spece na świecie, co spawają, ale podobno zaczynają się kalkulować dopiero przy naprawdę rzadkich egzemplarzach (kwoty rzędu kilkuset $; nie wystarczy zlutować, to musi być zrobione punktowo, bez zmiany właściwości reszty stalówki; lasery, bajery, migomaty, armaty; proponowałem kiedyś złotnikowi-naprawiaczowi scalenie krótkiego pęknięcia, nie podjął się). Bardziej opłaca się zapolować na takie samo/bardzo podobne pióro i przełożyć stalówkę.

Mam dużego kanadyjskiego Duofolda w pudle "do zrobienia" (koperta wypełniona silikonem już podobno leci), kosztował mnie 120 zł z przesyłką. Być może upolujesz połamanego poniżej 100 zł. Tylko postaraj się, żeby na "nowej" stalówce były te same oznaczenia - wtedy nie będzie nawet wiadomo, że podmieniona.

Edited by Alveryn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...