Skocz do zawartości

Moja nowa zabaweczka - Cross Signature Gold Electroplated


konis

Polecane posty

Pióra marki Cross jakoś się mi specjalnie nie podobają za wyjątkiem tego modelu.

Może dlatego, że bardzo mi przypomina pióra jednej z moich ulubionych marek - Watermana.

Model ten był produkowany w latach 1990-1994 i już niedługo będzie modelem vintage :P.

Cross Signature Gold Electroplated.

dbb928ae657b7860.jpg

7b75f1d226cf40fd.jpg

d6625d5fa24d77fc.jpg

e722536b67fd816c.jpg

ad4a5b34f14ec10f.jpg

0da0ca8e5379ad16.jpg

6d1ec90c86810ade.jpg

Cross Signature jest ze dwa milimetry dłuższy i ma około jednego milimetra większą średnicę niż Waterman Exclusive.

72da0f918c7895e3.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia_fp_black_side_open_243-LRG.png

no to jak już wyraziłeś swoją opinię o piórach Cross......to może mój ostatni nabytek spowoduje trochę sympatii i lepszą opinię.........nie jest to Waterman......ale to "też" pióro wieczne.........

Nie wyrażałem opinii o piórach Cross, tylko wyraziłem opinię o swoim guście.

A piórem pisze się mi bardzo dobrze, tylko że :

1. musiałem podszlifować trochę stalówkę, aby nie była taka "maślana".

2. spływak wymagał udrożnienia kanalika spływu atramentu, bo niedocięty wlew od formy wtryskowej i nieoczyszczone resztki plastiku sprawiały, że nie

było prawidłowego przepływu.

Na zdjęciu spływak w trakcie obróbki.

43dfd0839aff4dfb.jpg

Produkcję piór wiecznych tej zasłużonej firmy przeniesiono do Chin. Stąd może ten chiński design na prezentowanym przez @Anatola piórze, bo rok 2013 w chińskim kalendarzu jest rokiem smoka.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio upolowałem takie cudo na święta:

crossly.png

Ja pisząc tym piórem miałem wrażenie jakbym położył kolumnę na papier, tak jak gdyby stalówka miała 1 metr kwadratowy.....taka jakaś stabilna i mocno oparta na podłożu.....i wystarczy tylko tą kolumnę przesuwać po papierze.....niestety nie można pisać z założoną skuwką., za duże.....

@Konis.....Cross Dragon jest edycją z 2012 roku.....na 2013 rok jest wąż.....który uważam że jest brzydszy niż smok.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electroplated to technika platerowania elektrolitycznego w czasie której cząsteczki złota nanoszone są na poddawany temu procesowi przedmiot za pomocą prądu elektrycznego. Metoda rolledgold, to metoda czysto mechaniczna, w której złoto na pozłacany przedmiot nanosi poprzez walcowanie.

Lubię stalówki "maślane", lecz ta była zbyt gładka. Aby można było pisać stalówką, jej koniec musi być wprawiony w mikrodrgania, które powstają w trakcie tarcia jej irydowej końcówki o powierzchnię papieru, która nie jest znów tak gładka, jak widać to nieuzbrojonym okiem. W dużym powiększeniu jest ona pełna nierówności, szorstka. Drgania te powodują rozerwanie błonki napięcia powierzchniowego płynu (w tym przypadku atramentu) i umożliwienie jego osadzenie się na papierze w postaci linii, śladu. Zbyt gładka końcówka stalówki, jak by dodatkowo wygładza papier, napięcie powierzchniowe płynu nie jest rozerwane i atrament nie przejdzie na papier, lecz tkwi na stalówce. Można się o tym przekonać, jak próbuje się pisać na bardzo gładkim lub natłuszczonym papierze. Gładka stalówką się nie da. Ostra stalówka potrafi przebić się przez warstwę tłuszczu lub zarysować tą gładką powierzchnię i osadzić atrament na papierze, gładka nie. Dotyczy to również długopisów. Aby coś napisać kulka stanowiąca końcówkę wkładu i zamykająca zbiornik tuszu, musi się obrócić. Na zbyt gładkim papierze nie da się nic napisać, bo kulka zamiast obracać, ślizga się.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki Konis, Twoja wiedza jest niesamowita. Myślę, że masz rację co do tej maślaności stalówki. Moja ultramaślana Carenka lubi strajkować na pewnym rodzaju papieru, którego niestety muszę używać w pracy, a który sprawia wrażenie jakby lekko woskowanego. Lamy Safari czy Chińczyki radzą sobie z tym papierem bez problemu - teraz rozumiem dlaczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj.. to ja mam z tej serii co Konis cienkopis czy roller, myslalam, ze to lata 70-e a tu prosze, niespodzianka :) lata 90!

mimo 'zlota' wyglada naprawde ok, ladnie komponuje sie z czarnym, samo zloto zreszta nie jest az tak jaskrawe jak moze sie wydawac.

ale co tu gadac, musze zamiescic zdjecia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...