Skocz do zawartości

Pióro dla nowicjusza


Polecane posty

Witam!

Mam mały dylemat co do wybrania pióra. Chciałbym rozpocząć przygodę z "piórem" i liczę na Waszą pomoc co do zakupu.

http://www.parkersklep.pl/prod198-Parker-Pioro-wieczne-Vector-Premium-Stalowy-Mat.php Vector Premium

http://www.parkersklep.pl/prod202-Parker-Pioro-wieczne-Vector-Stalowy.php Vector Stalowy

http://www.parkersklep.pl/prod159-Parker-Pioro-wieczne-Parker-IM-Czarny-GT.php Parker IM

Które z tych piór jest najlepsze dla osoby, która pisze cienko? I jak ma się do nich sprawa zasilania atramentem?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama jestem nowicjuszką jeśli chodzi o wiedzę na temat piór, choć piszę nim od zawsze. Wystarczy poczytać parę pokrewnych wątków, by wiedzieć, że Parkery te co przedstawiasz nie piszą cienko. Zanim dostaniesz odpowiedzi, polecam poczytać wątki też w tym dziale, zwykle o tytule podobnie brzmiącym do Twojego, pewnie się trochę na kierunkujesz i będziesz miał wybór:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia:

- Nowe: Jinhao, Baoer, Hero 330 (bo chińskie firmy dzielą się na te dobre i niedobre, a to jest ta pierwsza grupa; w przypadku Hero trzeba uważać, bo zdarzają się podróbki), Piloty 78G (genialna, po trzykroć genialna stalówka), Sheaffer Gift Collection 100 (jeśli zdobędziesz w swoim limicie cenowym, to polecam, dobrze wykonany, dobra stalówka)

- Vintage: Sheaffer Fineline, Pelikany: Pelikano i Steno, znowu Hero 330 ;)

Z relacji forumowiczów:

- Nowe: Lamy Safari (niezniszczalne), Bookworm jakiś-tam-numerek (znajdziesz na forum temat o nim), Sheaffer VFM, Piloty: Plumix, Pluminix, Metropolitan

- Vintage: nie mam siły wypisywać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem po prostu wszystko. Każde z piór wymienione w tym temacie. Zdaję się na Waszą całkowitą pomoc. Parker tylko w ostateczności jak mówicie. Jestem zainteresowany Waterman'em Graduate, lecz tłoczek do niego jest dość drogi ~ 25 zł + chciałbym dokupić czarny atrament do tego. Chińskie pióra w ogóle mi się nie podobają. Sheaffer'y za drogie.

Najlepiej by pióro miało klasyczny wygląd, miało stalówkę F (wgl. żeby pisało nie za grubo.) oraz było do 90zł, może bez tłoczka na początek (będę nabijać naboje :)), natomiast z jakimś pożądnym czarnym atramentem. Myślę, że jakieś takie pióro istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę dość często Pilotem 78G z czarnym atramentem Pilota w nabojach i ten zestaw sprawdza się świetnie w codziennym użytkowaniu. Polecam. Niezawodne i przystępne cenowo pióro o klasycznym wyglądzie. Jeśli potrzebują zrobić drobne przypisy na kserówkach to idealne narzędzie do tego typu czynności ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...