Skocz do zawartości

Jinhao 9009 bordowe z szafirkiem


malwes

Polecane posty

To pióro dostałam od Świętego Mikołaja w ubiegłym roku, potraktowałam je jako prezent z rodzaju tych lekko żartobliwych ale zaciekawiła mnie jego forma i kolorystyka.

Pióro sprawia wrażenie lekko szklanego, lekko przezroczystego, kolor jest nasycony i lekko marmurkowy przechodząc od dość intensywnego bordo do ciemnego brązu ale w sposób bardzo subtelny. Kolory się przenikają i odnosi się wrażenie, że pod wierzchnią warstwą jest ich jeszcze ze dwie.

Szafirek nie wygląda wcale tak tandetnie jak mogłoby się wydawać po zdjęciach w internecie. Ładnie zagrał z czerwieniem i złotem pozostałych elementów. Piórko raczej z tych ozdobniejszych ale w wersji oszczędnej. Nie razi.

Sekcja jest srebrna, matowa - co trochę mniej mi się podoba, bo łamie konsekwentną w pozostałych elementach kolorystykę.

Pióro jest dość ciężkie, choć dobrze leży w dłoni. Skuwka zdejmuje się i nakłada dość ciężko. Pasują naboje Watermana, innych nie wkładałam. Konwerter "pompka-gumowo-plastikowa" jest w komplecie ale nie polubiliśmy się.

Zamknięte: 13cm, 7mm

Otwarte bez skuwki: 11cm, 8mm

Otwarte ze skuwką nałożoną: 14cm, 7mm

Stalówka bez oznaczeń literowych, schowana częściowo wzorem dawnych Hero, ale w mniejszym stopniu.

Piórko pisze bardzo cienko. Można powiedzieć, że jest to linia EF bardzo zbliżona do Pilota 78G. Jednak stalówka jest bardzo twarda i "walczy" lekko a papierem. Trzeba lekko docisnąć do powierzchni. Pierwotnie miałam je z czerwonym nabojem Watermana i okazało się, że ta czerwień jest dla tej stalówki zabójcza. Może nie śmiertelnie ale niewiele brakowało. Dwa dni płukania, moczenia, płukania, moczenia...i tak miałam wrażenie, że jakieś resztki siedzą. Dałam nabój Watermana blue-black z nadzieją, że się "przepłucze" i trzymałam głową na dół z nadzieją, że mu się poprawi, pisząc jednocześnie nim przez kilka dni i chyba wraca do życia. Na razie czasem jeszcze przerywa ale będzie żyć.

Kilka zdjęć w załączeniu:

4bc68c6fd11e3701.jpg

ee10eb8f425c5caf.jpg

2a10f0cce114b42e.jpg

64995c7d26fbd5d3.jpg

deff783034043bdd.jpg

b677802d0e49b9f0.jpg

W najbliższym czasie dołożę jeszcze zdjęcie próbkę pisma.

W tej cenie mogłabym spokojnie polecić, tylko być może trzeba zwracać baczniejszą uwagę na nie używanie tuszów z pigmentami, które mogą zapychać co jednak ogranicza jego właściwości użytkowe.

Muszę przyznać, że ogólnie pióro się podoba, zwraca uwagę,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...