Jump to content

Pelikan M200 - Przerywa


Rapbit

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich i od razu przepraszam jeżeli to nie ten dział. Zakupiłem tydzień temu Pelikana m200 ze stalówka M i cały czas od tego momentu mam wrażenie, że pióro nie pisze tak jak powinno (to moje pierwsze pióro więc jestem jeszcze laikiem :/). Pióro tak jak by "nie reaguje" na każde dotknięcie kartki i czasami "załapuje" ze jest na papierze dopiero po przejechaniu nim ok 2-3 cm a nawet nie zawsze. Z tego co zauważyłem problem głównie występuje w pisaniu w dół względem stalówki. Używam Atramentu Pelikana.

Chciał bym prosić o pomoc, co zrobić w takiej sytuacji, odesłać na reklamacje, czy może to jest normalne i są to tylko moje paranoje. Dołączam filmik gdzie pokazuje jak pisze pióro.

http://www.youtube.com/watch?v=R2p16m9UV0I&feature=youtu.be

Dodam jeszcze, że płukałem go w ciepłej wodzie dokładnie, nie pomogło :/.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj wypłukać w wodzie z kropelką płynu do mycia naczyń, woda może być letnia. Można tez wykręcić stalówke i przemyć dobrze spływak szczoteczka do zębów.

Pelikan jest atramentem o slabszym przeplywie spróbuj niebieskim lub niebiesko-czarnym Parkerem lub niebieskim Hero. Może uda się bez płukania i rozkręcania. Te atramenty dobrze "czyszczą" pióra.

Edited by kerad
Link to comment
Share on other sites

Być może trzeba zdjąć gwintowany pierścien który trzyma stalówkę/spływak i poprawić ustawienie stalówki oraz spływaka - nieprawidłowe ułożenie to bardzo częsta przyczyna problemów mimo że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK. Szczególnie jeśli ktoś wcześniej rozkręcał pióro na czynniki pierwsze.

Dr. L

Link to comment
Share on other sites

Wyczyściłem pióro dokładnie, zalałem innym atramentem niestety problem dalej występował, stwierdziłem, że rozłożę stalówkę i spływak gdyż na moje oko chyba byl delikatnie skrzywiony, a przy okazji mogłem go wyczyścić. Teraz mam takie pytanie, jak dowiedzieć się czy pierścień trzymający te dwie części do kupy, jest nałożony tak jak trzeba? Boję się, że za mało go nasunąłem i czy spływak nie jest za blisko końca stalówki. Daję zdjęcie http://imageshack.us.../dscf1130u.jpg/

dscf1130u.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam wrażenie, że jest jeszcze za mało nasunięty, ale może wypowie się ktoś większy ode mnie i bardziej doświadczony. W moim M215 pierścień jest niecały milimetr od literki oznaczającej rozmiar stalówki. A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy "piórka" na spływaku pod stalówką jak i za gwintem pierścienia są pogięte? Zwłaszcza te z tyłu by mnie martwiły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...