Skocz do zawartości

Pelikan M200 - Przerywa


Rapbit

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich i od razu przepraszam jeżeli to nie ten dział. Zakupiłem tydzień temu Pelikana m200 ze stalówka M i cały czas od tego momentu mam wrażenie, że pióro nie pisze tak jak powinno (to moje pierwsze pióro więc jestem jeszcze laikiem :/). Pióro tak jak by "nie reaguje" na każde dotknięcie kartki i czasami "załapuje" ze jest na papierze dopiero po przejechaniu nim ok 2-3 cm a nawet nie zawsze. Z tego co zauważyłem problem głównie występuje w pisaniu w dół względem stalówki. Używam Atramentu Pelikana.

Chciał bym prosić o pomoc, co zrobić w takiej sytuacji, odesłać na reklamacje, czy może to jest normalne i są to tylko moje paranoje. Dołączam filmik gdzie pokazuje jak pisze pióro.

http://www.youtube.com/watch?v=R2p16m9UV0I&feature=youtu.be

Dodam jeszcze, że płukałem go w ciepłej wodzie dokładnie, nie pomogło :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypłukać w wodzie z kropelką płynu do mycia naczyń, woda może być letnia. Można tez wykręcić stalówke i przemyć dobrze spływak szczoteczka do zębów.

Pelikan jest atramentem o slabszym przeplywie spróbuj niebieskim lub niebiesko-czarnym Parkerem lub niebieskim Hero. Może uda się bez płukania i rozkręcania. Te atramenty dobrze "czyszczą" pióra.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może trzeba zdjąć gwintowany pierścien który trzyma stalówkę/spływak i poprawić ustawienie stalówki oraz spływaka - nieprawidłowe ułożenie to bardzo częsta przyczyna problemów mimo że na pierwszy rzut oka wszystko wygląda OK. Szczególnie jeśli ktoś wcześniej rozkręcał pióro na czynniki pierwsze.

Dr. L

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem pióro dokładnie, zalałem innym atramentem niestety problem dalej występował, stwierdziłem, że rozłożę stalówkę i spływak gdyż na moje oko chyba byl delikatnie skrzywiony, a przy okazji mogłem go wyczyścić. Teraz mam takie pytanie, jak dowiedzieć się czy pierścień trzymający te dwie części do kupy, jest nałożony tak jak trzeba? Boję się, że za mało go nasunąłem i czy spływak nie jest za blisko końca stalówki. Daję zdjęcie http://imageshack.us.../dscf1130u.jpg/

dscf1130u.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam wrażenie, że jest jeszcze za mało nasunięty, ale może wypowie się ktoś większy ode mnie i bardziej doświadczony. W moim M215 pierścień jest niecały milimetr od literki oznaczającej rozmiar stalówki. A tak swoją drogą, to czy mi się wydaje, czy "piórka" na spływaku pod stalówką jak i za gwintem pierścienia są pogięte? Zwłaszcza te z tyłu by mnie martwiły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...