Skocz do zawartości

"Chińczyk" niezwykle elegancki


Thay

Polecane posty

To pióro zachwyciło mnie swoją urodą, precyzją wykonania, jakością użytych materiałów i... systemem napełniania.

65001579.jpg

24360073.jpg

To klasyczny, typowy vacumatic. W dodatku działa rewelacyjnie. Stalówka złota, pisząca dosyć cienko.

17511721.jpg

No i to wspaniałe okienko podglądu ;).

21916890.jpg

Chińczyk potrafi! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pióro zachwyciło mnie swoją urodą, precyzją wykonania, jakością użytych materiałów i... systemem napełniania.

To klasyczny, typowy vacumatic. W dodatku działa rewelacyjnie. Stalówka złota, pisząca dosyć cienko.

No i to wspaniałe okienko podglądu :).

Chińczyk potrafi! :wink:

Thay i sam zacząłeś od wyglądu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bawisz sie dalej :P

Od dłuższego czasu szukam jednego, konkretnego wariantu Sheaffera Imperial. Jak się okazało, dość rzadkiego. Wiem nawet, jakie części musiałbym upolować w podobnych modelach "z epoki", żeby sobie takiego złożyć z kilku różnych. Póki co - polowanie bez sukcesu. Ale kolekcja Imperiali rośnie... :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model VI, niebieski z zakrytym spływakiem, touchdown. W zasadzie potrzebna mi tylko sekcja (+stalówka+spływak w środku), bo mam wszystkie pozostałe części i skuwkę. Zakryty spływak objawia się losowo w różnych wersjach, do tej pory trafiłem tylko w czarnym Lifetime na naboje.

Miałem kiedyś jeden egzemplarz, ale nie pisał, bo miał pogiętą stalówkę (jest nieprostowalna). Zrobiłem przeszczep stalówki, zaczął pisać, ale nieciekawie wygląda i czasem mu się zdarza przerwać. Poluję na niego, bo posłużył jako ilustracja jakiegoś tekstu na temat Sheaffera i mi się zakodował jako Imperial bardziej imperialowy od przeciętnego Imperiala. Dziwnie się czasami człowiekowi we łbie ubzdura. ;)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...