Skocz do zawartości

Wycena pióra


Polecane posty

Witam, otrzymałem w ramach prezentu pióro wieczne Cartier, (jakaś ze sporo starszych kolekcji). Ze względu na to że w ogóle nie korzystam z pióra postanowiłem je sprzedać, nie jestem jednak kompletnie obeznany w tym temacie. Proszę o pomoc w wycenie tego pióra, oraz moze o jakąś rade w kwestii gdzie najlepiej sprzedawac tego typu piora wieczne. Z gory bardzo dziekuje :)

https://tinypic.host/image/IMG-3240.D5Qf3R
https://tinypic.host/image/IMG-3241.D5QuzH

 

Edytowano przez Sebastian L.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy towar jest warty tyle, ile jest za niego zdolny zapłacić nabywca. A ten może się kierować zupełnie nieobiektywnymi przesłankami, które ciężko przewidzieć. Nie wiem, czy ktoś poda Ci cenę, za którą powinieneś sprzedać to pióro. Możesz albo wystawić je na aukcji, albo podać cenę, która by Cię satysfakcjonowała i wystawić na portalach internetowych. Jeśli nie będzie nabywcy, to zniżać cenę z upływem czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, mnie interesują wyłącznie użytkowe walory pióra. Z sentymentu kupiłem tylko jedno pióro, zapłaciłem za nie sporo powyżej jego wartości, ale wyłącznie dlatego, że ponad pół wieku temu bardzo chciałem mieć takie pióro.

Ty o walorach użytkowych tego pióra nie napisałeś w ogóle nic. Więc każdy, kto chociaż raz się naciął na nieuczciwego sprzedawcę, nie kupi nic użytkowego z obrazka. Pióro może przeciekać, może być zaschnięte w środku i przez to niedrożne, może nieprzyjemnie drapać. W stanie, jaki przedstawiasz pewnikiem może być jedynie potencjalny nabywca, który potrzebuje taki rekwizyt na biurku.

Przyszło mi jeszcze do głowy zaproponowanie tego pióra na forum zegarkowym. Cartier to renomowana firma produkująca kultowe zegarki.

Edytowano przez zami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To pióro łatwo nie sprzedasz na polskich portalach aukcyjnych. Jeżeli to pióro nie używałeś, jest oryginalne to na zachodnich portalach aukcyjnych ceny tego pióra oscylują między 5 a 7tys.dolarów. To Cartier Diabolo 160TH Anniversary, specjalna edycja wydana w 2007 roku z okazji 160 rocznicy firmy Cartier. Pióro te w 2007 roku kosztowało w zależności od wersji 700-1060 dolarów. To pióro należy zaliczać do podobnej kategorii jak zegarki Cartier szczególnie te najbardziej uznane serie. To ten pułap cenowy(bardzo wysoki), niestety u nas przedmioty tego kalibru trudno sprzedać, wiadomo bardzo wysokie ceny(estymacja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podałem złą odpowiedź dotyczącą sprzedaży tego pióra. Z góry przyjąłem opcję wystawienia pióra na licytację w celu osiągnięcia jak największej kwoty, stąd stwierdzenie że nie sprzedasz łatwo pióra. Oczywiście pióro możesz sprzedać bardzo szybko gdy wystawisz je za określoną cenę, dowolną ale wg.naszych realiów. Nie znając tego co posiadasz, proponując kwoty na poziomie kilku stówek to pióro poszłoby w 10min. Wszystko zależy od wiedzy co się posiada i za ile chce się to coś sprzedać. Najważniejszym czynnikiem przy próbie odprzedaży jest świadomość tego co się posiada, gdy to już ustalimy wystarczy przejrzeć oferty sprzedaży podobnego przedmiotu w celu zorientowania się ile można dostać za ten przedmiot. Kolega @zami już w zasadzie w pełni odpowiedział na zadane pytanie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...