Skocz do zawartości

Hero 200A


Polecane posty

Cześć. Nie mam dokładnie tego samego modelu, mam Hero 58 które jest bardzo podobne. Tak stalówka jest złota ale praktycznie niczym nie różni się od stalowej choć jest jedna, drobna różnica ale odczucia te są bardzo delikatne i bardziej subiektywne bo wszystko zależy od ręki piszącego, po prostu ktoś używający te pióra coś wyczuje a ktoś inny zupełnie nic nie wyczuje. Pióra same w sobie są wygodne w pisaniu, dobrze zrobione. W tych piórach zastosowano podobne rozwiązania które były w Parkerze 75, pisząc wprost to niemal kopia rozwiązań Parkera 75. Stalówka przypomina stalówkę Lamy(porównanie celowe bo Lamy też wzorowało się na Parkerowskich stalówkach tego typu, nie na odwrót). Stalówka jest nasuwana na spływak ale to tyle podobieństw. Jej kształt, proporcje nie pozwalają na zachowanie choć odrobiny sprężystości, bez względu na metal z którego jest zrobiona, jest sztywna. Ta delikatna różnica względem stalowej wersji tej stalówki polega na tym że pisząc tym piórem po różnej jakości papieru wyczuwa się niemal w ciemno jak dobry jest ten papier. Stalówka "przekazuję" jakby informacje w postaci mikro odczuć po jakim papierze piszemy. I to tyle jeśli chodzi o złoto którym się wyróżnia. Było kilka modeli piór Hero z tego typu stalówkami, wersje stalowe, grubo pozłacane i złote, mam wszystkie typy i wszystkie te pióra piszą fajnie, mokro lub średnio-mokro, wszystkie technicznie są takie same tylko różnią się wyglądem. W tych piórach pompka gumowa jest konwerterem który można wyciągnąć i dopasować naboje, konwerter z tłokiem. Nie jestem pewny jaki pasuje, jak mnie pamięć nie myli prawdopodobnie pasują naboje i konwertery Parkera. Jak znajdę te pióra to napiszę co dokładnie tam pasuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, na Twoje oko, warto zapłacić za to pióro 350 - 400 zł? Posiada więcej walorów od np Faber Castel Ambition? Mam Hero 100, udało mi się w nim dopracować do perfekcji stalówkę, ale wysychania nie potrafiłem póki co ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę sporo, 400zł to przesada. Przeglądałem oferty i widzę że ceny przekraczają nawet 500zł. Te pióra nie są warte ceny wyższej niż max 300zł, złota stalówka jest bardziej ozdobą w tym piórze. Ponadto w Chińczykach ziarna to wielka niewiadoma, to stare pióro, jest niby większe prawdopodobieństwo że ta stalówka będzie miała przyzwoity, bardziej powtarzalny szlif ale przy obecnych cenach to duży znak zapytania. Kiedyś te pióra sprzedawano za góra 35-40 dol., było ich sporo. Po prostu dzisiaj zakup tych piór jest na krawędzi opłacalności. Proponowałbym odpuścić sobie i najpierw kupić to samo tylko w wersji ze stalową stalówką by zobaczyć na własne oczy z czym ma się do czynienie, jak wygląda ta stalówka i jak pisze. Złota niewiele wnosi czegoś na plus, jest bardziej elementem podbijającym cenę tego pióra tym bardziej dzisiaj. To dobre pióra ale ceny nie są zachęcające do kupna. Czasami trafiają się oferty sprzedaży samych stalówek w każdym wariancie wykończenia, oczywiście pojawia się kolejne ryzyko że trafi się podróbka a dzisiaj wszystko jest możliwe. Nie wiem, to chyba już oferta dla ""fanatyków"" Hero, zbierających wszystko co wypuścili na rynek. Kiedyś sam się zaliczałem do tych ""fanatyków""kupowałem trochę z ciekawości wszystko co miało znaczek Hero, ale kilka lat temu było to opłacalne i był większy wybór.

Jeżeli chodzi o porównanie do F-C Ambition, nie ma takiego porównania, to zupełnie różne pióra i nawet nie chodzi o jakość ich wykonania, Hero jest zwykłym, lekkim, wąskim piórem ze stalówką przypominającą te ukryte, jest bardzo głęboko osadzona na spływaku, ma bardzo krótkie skrzydełka choć wydaję się podobna do zwykłej stalówki, tej stalówki nie ma nawet jak porównać do zwykłej, klasycznej stalówki, właśnie bliżej jej do typu hooded nib.

Przy okazji napiszę jak jest z tym konwerterem, to nawet nie jest podobne do Parkera, to własny standard, niby wejdzie i trzyma się konwerter Parkera, przyjmie konwerter od Lamy ale nie jest tym samym. Pasują te uniwersalne, dwustronne naboje Herlitza czy Cresco, pod warunkiem że zostaną przebite w tym piórze. Taki dziwak który jest czymś pośrednim między Lamy a Parkerem ale żadnym z nich na 100%. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Oki, odpuszczę. Zawsze miałem w pamięci to pióro, bo mi się wizualnie podoba. Niedawno zawitało u mnie za całe 9,63 zł pióro Nowy stary Vintage bohater Yong Sheng 500, wyglądem nawiązujące do tego Hero. Byłem zaskoczony przede wszystkim tym, że na zdjęciach w Alli wygląda dużo gorzej niż w rzeczywistości. Stalówka była wręcz ordynarnie chropowata, ale po dopieszczeniu pisze naprawdę świetnie. Jestem w szoku, tym bardziej, że różnica w cenie jest ~ X40. Dziwny jest ten świat 🤔

Sa48ce791043b4ad4ba497f13fc24947c9.jpg

Edytowano przez zami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...