Skocz do zawartości

Jaki pamiętnik 5 letni


greg_pen

Polecane posty

Myślę o zakupie dziennika pięcioletniego (ewentualnie 3 letniego).

Gotowy to np. Pamiętnik dziennik 5-letni Leuchtturm 1917 A5 za ok. 125pln. I nic lepszego nie znalazłem (oczekiwana jakość/cena).

Widziałem inne propozycje (w tym paru polskich marek), ale jakoś nie wzbudziły mojego entuzjazmu (jakość/cena/układ lub po prostu słaby opis co dostaję).

Jest pewien wybór na Amazonie, ale z kiepskimi recenzjami.

Opcja to także,,zwykły'' notes z około 200 kartkami -- MOLESKINE CLLASSIC L 400 stron, ale za więcej niż 125pln gdzie mam,,gotowy'' pamiętnik.

Może ktoś coś poleca lub odradza (wraz z uzasadnieniem)?

Oczywiście przyjazny dla piór :).

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od lat kalendarza Leuchtturm i bardzo sobie chwalę. Ogólnie jest przyjazny dla piór, ale nie wszystkich (jeśli preferujesz "obfitsze" stalówki, możesz się rozczarować). Najlepiej mi się sprawdzały takie dzienne, na jeden rok, bo użytkuję na co dzień. Podobnie było z tygodniowymi - bez problemów tak do M. Większe rozmiary i bardziej mokre stalówki, to już różnie. Zwykły notes Leuchtturm trochę rozczarował - mokra stalka nie wyrabiała, strzępienie itp. Byłem zdziwiony, bo to jakby nieco inny papier niż w kalendarzu.

Co do 3-5 letnich nie mam wielkiego doświadczenia, ale ponoć Hobonichi robi takie na papierze Tomoe River. Sam papier polecam, bo jest genialny (jeszcze nie trafiłem na pióro, które by na nim przebijało). Ale to już inwestycja, niestety.

Moleskine sobie zwyczajnie odpuść. Jakość bardzo nierówna, cena wysoka. Już lepiej notesy polskiej Antry za 20 złociszy mi się sprawdzały...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nilfein napisał:

Co do 3-5 letnich nie mam wielkiego doświadczenia, ale ponoć Hobonichi robi takie na papierze Tomoe River. Sam papier polecam, bo jest genialny (jeszcze nie trafiłem na pióro, które by na nim przebijało). Ale to już inwestycja, niestety.

Moleskine sobie zwyczajnie odpuść. Jakość bardzo nierówna, cena wysoka. Już lepiej notesy polskiej Antry za 20 złociszy mi się sprawdzały...

 

Potwierdzam. Antra jest ok (mam kalendarz na notatki z ok. 2016).

Stalówki mam różne -- dobiorę sobie.

Hobonichi odpada ze względu na cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Polecam 10 letnie midrori https://www.amazon.co.jp/-/en/Midori-12397006A-Diary-10-Year-Consecutive/dp/B09P4QGN81/ref=sr_1_1?crid=3V72SI2ZRLM3L&keywords=midori+10&qid=1706314927&sprefix=midori+10%2Caps%2C408&sr=8-1

Jest też wersja 5 letnia. 

Używam 5 lat i u mnie się sprawdza papier cienki i ale dobrej jakości. Jak się poszuka to jest dostępne też w polsce, chyba na escribo, ale musisz przekalkulować gdzie wyjdzie bardziej optymalnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuchtturmy mi się sprawdzają, aczkolwiek zeszyty kupowane ponad10 lat temu. Musiałem wziąć poprawką na dobór stalówki i atramentu - piszę w nim (E)Fkami lub piórem kulkowym z mniej obfitym atramentem. Mka zbyt długo schnie, rozmazuje się, no i grubsze pismo pozostawia mniej miejsca na zapiski.

Gumka-zamknięcie parcieje u mnie po około 5..10 latach (po zakończeniu jednego zeszytu, przed następnym), więc trzeba ją usunąć, lub czymś zastąpić jeśli chcesz mieć trwalsze zamknięcie.

Ze zwykłych Leuchtturmów na codzień byłem zadowolony, więc innych zeszytów nie rozważałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2024 o 19:38, Bukaa napisał:

Mam ten: https://www.amazon.pl/gp/product/1452174792/ref=ox_sc_saved_image_2?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1

Jest spoko o ile masz małe pismo, piszesz cieńszymi stalówkami i chcesz zostawić jedno, dwa zdania. :)

 

To jeden z tych z kiepskimi recenzjami: mniejszy niż się wydaje (ok. tutaj trzeba sprawdzić rozmiar w opisie, a nie sugerować się zdjęciem i oczekiwaniami), parę recenzji mówi o bardzo kiepskiej jakości (,,wygląda jakby miał się rozpaść'').

Do tego nie mam małego pisma i pewnie chciałbym więcej niż dwa zdania...

Generalnie wszystkie które znalazłem na Amazon miały wśród najgorszych opinii powtarzającą się kwestię braku jakości :(.

Wiem, że takie opinie mogą wynikać z nierealnych oczekiwań kupującego lub kiepskiej partii, ale to nie chińskie pióro za 12pln z darmową przesyłką :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg_pen napisał:

To jeden z tych z kiepskimi recenzjami: mniejszy niż się wydaje (ok. tutaj trzeba sprawdzić rozmiar w opisie, a nie sugerować się zdjęciem i oczekiwaniami), parę recenzji mówi o bardzo kiepskiej jakości (,,wygląda jakby miał się rozpaść'').

Do tego nie mam małego pisma i pewnie chciałbym więcej niż dwa zdania...

Generalnie wszystkie które znalazłem na Amazon miały wśród najgorszych opinii powtarzającą się kwestię braku jakości :(.

Wiem, że takie opinie mogą wynikać z nierealnych oczekiwań kupującego lub kiepskiej partii, ale to nie chińskie pióro za 12pln z darmową przesyłką :).

Jest mały - to prawda, używam ledwo od września ubiegłego roku, ale nic nie wskazuje na to, żeby miał wkrótce zakończyć swój żywot. Wiadomo, co kto lubi, co kto potrzebuje. :) W Escribo są dostępne dzienniki 3/5/10 letnie od Midori, też się nad nimi zastanawiałam, ale ta cena trochę powala mimo wszystko. Szczególnie, że dla mnie to mały dodatek do bullet journala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...