Skocz do zawartości

Papier, który dobrze pokaże sheen i cieniowanie


Nebthtet

Polecane posty

Pomóżcie proszę...

Szukam papieru (idealnie w formie notatnika A5 z twardą oprawą - coś a la Leuchtturm 1917), który będzie ładnie łapał atrament i pokazywał cieniowanie, oraz charakter danego koloru. Bardzo mi się podoba to, jak sprawuje się Midori (dostałam próbkę do ostatnich zakupów kaligraficznych), ale dostępność i ceny to jakiś koszmar. A jak poczytałam, że generalnie najlepiej się zachowują japońskie papiery, to już wpadam w czarną rozpacz, bo dostępność tego i ceny to kosmos.

Lubię pisać M, B, stubem - tak więc te atramenty miałyby szansę się ładnie prezentować, ale pytanie na czym. Jeśli to możliwe, fajnie aby miał zadruk w kropki.

Tak więc doradźcie proszę co kupić (lub jeśli jest opcja na japoński, który nie rujnuje budżetu) i gdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oxford 80 gsm vs Rhodia 80 gsm:

UjIt3PR.jpg

w9koHLa.jpg

34U28k2.jpg

Sgqcm7B.jpg

XjwpSWO.jpg

X2lRJTN.jpg

eGjvEkV.jpg

GFaVJnH.jpg

bFetyEZ.jpg

x2DhTuL.jpg

9EY6BJo.jpg

xxuyPEm.jpg

2SzEkh3.jpg

FSIKvGf.jpg

2OVO30B.jpg

xNJboPI.jpg

10 godzin temu, teodozjan napisał:

Jeśli chodzi o sheen to w moich odczuciach Oxford jest nawet lepszy od Rhodii

Na to wygląda i różnica jest całkiem spora. Zależy też pewnie jaki Oxford i jaka Rhodia.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...