Skocz do zawartości

Kilka niebieskich


Ann_gd

Polecane posty

Nie mam pojęcia, który podoba mi się najbardziej, ale najmniej to wiem - Diamine Teal.
Zdjęcia w dzień, trochę kombinowany balans bieli, bo Bałtyk wychodzi niebiesko, a on ma morską, zielonkawą nutkę. Tak poglądowo wrzucam, różnice raczej zauważalne 🙂
Sprzedawać żadnego nie zamierzam, Listy z Ogrodowej udało mi się dostać na dniach, tankowanie jeszcze przede mną.
ioTCZEI.jpg
w0UYsw1.jpg
py23mB4.jpg
9KWL8PT.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za niebieskimi, jeśli już to tylko Pilot Namiki Blue. Chociaż miałem okres fascynacji niebieskimi inkaustami pigmentowymi i chyba tylko Sailor Sei-boku zrobił na mnie wrażenie. 

Ten Diamine nie był wcale taki zły, przynajmniej pod względem właściwości, patrząc do mojej ściągi. Tyle, że zakwalifikowałem go jako zielony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ddntp napisał:

Tyle, że zakwalifikowałem go jako zielony :D

Moja kwalifikacja tego koloru to też zielony. No może z maleńkimi sympatiami w kierunku turkusowego. Ale nazwać toto niebieskim to tak jak ze ślimakiem, który został zakwalifikowany przez UE jako "ryba". 😜😂🤣

Ale, jest jeden istotny szczegół, do którego my faceci powinniśmy się odnosić z respektem. Mianowicie kobiety mają zdecydowanie lepsze pojęcie o postrzeganiu kolorów i nie powinniśmy się za bardzo w tej dziedzinie odzywać. To nie sarkazm, tylko samo życie. I dlatego, że Ania postrzega nasz zielony jako niebieski - musimy to uszanować. Osobiście oddaję Jej honor i kończę dyskusję. 😜

Edytowano przez Bosman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, luz, ja nie taka znów foch-księżniczka :D

ale Listy z Ogrodowej w opisie mają, że to zielony granat, a ten Diamine jakoś wg wzorca na opakowaniu tak zbliżony mi się wydawał. A jak granat - no to spektrum niebieskiego. A że zielony przy tym....

na szczęście pomocne przy dyskusji o kolorach są opisy firmy produkujących farby, jak nie wiesz, czy beżowy to beżowy, to może być "chyba beżowy" i żadna zona się nie przyczepi :D

https://www.obi.pl/kolorowe-farby-do-scian/tester-koloru-bondex-smart-ceramic-chyba-bezowy-40-ml/p/6363915

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

17 godzin temu, Bosman napisał:

.....Ale, jest jeden istotny szczegół, do którego my faceci powinniśmy się odnosić z respektem. Mianowicie kobiety mają zdecydowanie lepsze pojęcie o postrzeganiu kolorów i nie powinniśmy się za bardzo w tej dziedzinie odzywać.....

"Nie tak, Panowie nie tak!" (to cytat),  1)faceci też widzą kolory tylko nie potrafią je nazywać, 2)fakt, że kobiety postrzegają je inaczej.  Bardzo łatwo wymienić nazwiska malarzy, a potraficie wymienić malarki?  Tu ukłon o wyrozumiałość w stronę Ani😉

5 godzin temu, Ann_gd napisał:

Spoko, luz, ja nie taka znów foch-księżniczka :D

Artyści żyją kolorami, ale czy rzeczywiście widzą ich więcej? Na pewno mogą mieszać, komponować do woli, i tak robią👍😀.  Natomiast technicy nie mają tej swobody, przecież wyroby pomalowane dzisiaj i za pół roku muszą wyglądać tak samo:

kolory-barwy-ral.jpg

I tu przechodzę do sedna: chcecie kolor który lubicie, który się Wam osobiście podoba?  To sobie skomponujcie, zmieszajcie😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzech facetów w domu, dwoje młodszych jeszcze na kredkach ogarnia, a najstarszy faktycznie nie do końca wzrokiem zauważa różnice. A nazwy to już w ogóle... a on właśnie z tych rysujących i to całkiem nieźle, mieszać też potrafi, odwzorować i strzelić malunek na ścianie - proszę bardzo. Ale określić kolor...? Jak malarz wie, jaki ma być, to sobie ogarnie, po co to nazywać  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...