Skocz do zawartości

Dobry wieczór


Ade

Polecane posty

Ja przygodę z piórami zacząłem w liceum od Pelikana Pura P40. Pióro pisało okropnie i strasznie się do niego zniechęciłem (moim zdaniem od nowości miało uszkodzoną stalówkę).

Później po wielu latach gdy już pracowałem zawodowo trafiłem przez przypadek na Lamy Safari w jakimś sklepiku z upominkami. Okazało się że piszę idealnie w porównaniu do tego pelikana...

Po kilku latach pisania Safari troszkę mi się znudziło to pióro i zacząłem szukać czegoś lepszego i to był błąd bo teraz skończyłem z mini kolekcją...

 

Tak przy okazji. Co się dzieje z forum? Założyłem konto prawie rok temu ale przez większość czasu widzę komunikat że społeczność jest nie aktywna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Ade, ja też jestem zaniepokojony (delikatnie mówiąc) upadkami serwera Forum,😨.   Ale do sedna, też jestem zwolennikiem klasyków z klasyczną stalówką, chociażby przez modyfikację😉, też posiadam J100 centenniala, ale tego akurat nie modyfikowałem, zbyt dobrze się sprawuje, szkoda by było😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasyki to bym wolał oryginalnego DuoFolda parkera 🙂. J100 to był czysty przypadek.

Jakiś czas temu chciałem wypróbować pióra, które mają elastyczne stalówki. Skończyło się na tym że kupiłem same elastyczne stalówi i potrzebowałem w coś je włożyć. Kupiłem kilka różnych piór Jinhao do testów. W końcu wybrałem J100 za wygląd nawiązujący do klasyki i za stalówkę #6 którą łatwo wymienić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę @Klerk że naprawdę spodobało ci się to pióro 🙂. Ja na początku natknąłem się na J100 potem dopiero zorientowałem się że jest to klon. We Wrocławiu miałem okazję zobaczyć oryginał na żywo w wersji pomarańczowej i muszę powiedzieć że byłem trochę rozczarowany. Ten pomarańczowy kolor tak często występujący w materiałach marketingowych wygląda dużo ładniej na zdjęciach, w sklepie już mnie nie zachwycił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...