Skocz do zawartości

Kaweco Perkeo M cieknąca stalówka


rafalski16

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich, ostatnio zakupiłem swoje drugie pierwsze pióro, sprawiło ono na mnie bardzo pozytywne wrażenie po przejściu z Pelikana Twist które musiałem za każdym razem rozpisywać. Do Kaweco załadowałem nabój tego samego producenta o kolorze pomarańczowym, pióro sunęło po kartce papieru przy robieniu notatek, było cały czas gotowe do pisania, nie musiałem go rozpisywać, jednak ma dość dużą dla mnie wadę, często do skuwki wycieka atrament... Miałem jeszcze naboje czerwone Pelikana 4001, w ramach testu założyłem je do pióra z nadzieją, że może problm zniknie, jednak to nic nie zmieniło.. czy da się temu jakoś zaradzić czy to jest taka przypadłość pióra? A jeżeli stalówka f nie cieknie to można gdzieś ja zakupić?

IMG_20230614_142252.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, prawdopodobnie nieszczelność, tzw. fałszywe powietrze. Tobie pozostaje jedynie sprawdzić, czy szyjka naboja dobrze przylega do króćca w sekcji, czy warga plastikowa się nie podwinęła po przebiciu naboja, lub pękła bo zbyt ciasna. Jeśli tu dobrze, to reklamuj pióro bo może być usterka spływaka.

Trochę pechowo, Pelikan suchy, Kaweco przelewa, aby przełamać złą passę...

6 godzin temu, rafalski16 napisał:

...ostatnio zakupiłem swoje drugie pierwsze pióro,....

..proponuję zakupić trzecie pierwsze pióro😃. To nieprawda, że dobrze piszą tylko pióra droższe od ~300zł, pióra poniżej 30zł potrafią działać bez zarzutu, a jeśli pierwszy raz kupujesz na Aliexpress, to w ofercie powitalnej przyślą Ci za 3zł, np. takie, Jinhao 82: 

Sfbef3c6a25334375835b7616f3c64d39S.jpg_6

..albo takie, Jinhao 80:

S73104bedd32e40acb57cc3ed8e3990efq.jpg_6

Opinie łatwo znajdziesz na Forum, powodzenia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ann_gd napisał:

To wygląda na nieszczelność, skoro różne naboje przeciekają, to aż ciężko zakładać, że oba były pęknięte. Reklamuj, albo obejrzyj dokładnie, czy nie ma gdzieś szczeliny/pęknięcia.

Napisałem do sklepu, poczekam na ich stanowisko, dzięki za odpowiedź 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...