Skocz do zawartości

Dzień dobry


PiotrekMar1104

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim forumowiczom!!!!

Pióra wieczne będą dla mnie zawsze czymś wyjątkowym i cennym. Zwłaszcza, gdy odnajduje się pióro sprzed prawie 30 lat, które jest idealne technicznie, ale nie ma skuwki. Piórem tym pisał mój Tata, gdy byłem jeszcze pędrakiem. Stąd jest dla bardzo sentymentalne:) Nie wiem,   jak wybrać skuwkę i nie wiem jaki to model Parkera. Dlatego też piszę tutaj z prośbą o pomoc. Muszę zdobyć tę skuwkę, żeby piórem tym mogły pisać moje dzieci i ja. Załączam zdjęcie z prośbą o podpowiedź, gdzie mógłbym brakujący element zdobyć.Pozdrawiam serdecznie!

20220422_212828_(1).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Pióro ze zdjęcia wygląda mi na Parkera Frontier. Model ten nie jest już oficjalnie produkowany przez Parkera, aczkolwiek do niedawna był jeszcze wytwarzany w Indiach (a może nawet produkują go tam nadal). Oferty czasem pojawiają się jeszcze na portalach aukcyjnych (Allegro, OLX, e-bay). Może samą skuwkę też tam będzie można dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak żeby było już zupełnie zgodnie z zasadami, ten wariant kolorystyczny powinien mieć chromowaną skuwkę ze złoconym klipsem.

Tu masz trochę więcej informacji o tym modelu Parkera:

http://pioromaniak.blogspot.com/2013/01/parker-frontier-to-nie-koniec-historii.html

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...