Skocz do zawartości

Montegrappa Armonia


Gość Franek

Polecane posty

W końcu po długich poszukiwaniach Logo w czerwieni, odpuściłem. Natomiast moją uwagę przykuła Armonia. Natomiast ilość informacji u polskich dystrybutorów (ale na Amazonie podobnie) jest lakoniczna. Pytam Was zatem - z czego to pióro jest zrobione, jak wygląda wewnątrz - czy jest gwint metalowy sekcji? Czy wewnątrz jest konwerter? I w ogóle jakie są wrażenia z pisania. Stalówka giętka? Będę wdzięczny za każdą uwagę. Poniżej poglądowe zdjęcie:
9d7fc104ce7c0bf780b80c8b3797c649.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, natomiast piszesz "plastik", czyli to raczej nie będzie żadna żywica włoska, jak to często wypisują sprzedawcy. U nich nie ma nawet tego faktu podanego.

Edytowano przez Franek
Literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Armonia. Jak z wykonaniem na żywo? Żadnych problemów z użytkowaniem? 

Z włoszczyzną mam raczej kiepskie doświadczenia względem walorów piśmienniczych. Pięknie wyglądają, ale z użytkowaniem bywa różnie. Miałem okazję pisać Parolą, która miała okrutny "baby's bottom", który właściwie uniemożliwiał korzystanie z niej bez wizyty u pendoctora. Miałem Aurorę Optimę, (nówkę sztukę) która zwyczajnie nie chciała pisać z uwagi na ink starvation. Miałem Aurorę Ipsilon De Luxe, która przerywała niemiłosiernie i Visconti Van Gogh, który się rozpadł w okolicach gwintu...tak, że ten...Włoszczyzna 😉 Albo wyjątkowy pech. Tego też nie wykluczam 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Franek Pióro ma 13cm długości, średnica 12,8mm, waga 17g. Korpus, skuwka z żywicy(Resin) czymkolwiek to jest wiadomo tworzywo sztuczne. Stalówka stalowa w różnych rozmiarach, cecha wspólna, fajnie ustawiona i wyszlifowana, pisze cieńszą kreską niż wskakuje oznaczenie. Gwint metalowy, jest to podstawowe pióro w ofercie Montegrappa więc nie ma tu kosmicznych materiałów, fajne, lekkie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Syrius napisał:

@Franek Pióro ma 13cm długości, średnica 12,8mm, waga 17g. Korpus, skuwka z żywicy(Resin) czymkolwiek to jest wiadomo tworzywo sztuczne. Stalówka stalowa w różnych rozmiarach, cecha wspólna, fajnie ustawiona i wyszlifowana, pisze cieńszą kreską niż wskakuje oznaczenie. Gwint metalowy, jest to podstawowe pióro w ofercie Montegrappa więc nie ma tu kosmicznych materiałów, fajne, lekkie pióro.

O jasny gwint! :) Witaj @Syrius Widzę, że się schodzi stara gwardia. Pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...