Skocz do zawartości

Parker "51" 1/10 14k gold filled


Polecane posty

Witam Wszystkich serdecznie,

dawno temu wpadło w moje ręce pióro jak w tytule. Któryś rok zalega już szufladę i w ostatnim czasie przypomniałem sobie o nim. Przeszukuję internet w nadziei na jakieś informację na temat tego pióra, ale konkretów nie znajduję. Może ktoś coś podpowie o nim? Dołączam kilka zdjęć.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Edytowano przez Brenin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinEck znalazłeś 2 różne pióra :) Żadne z nich nie jest tym, które jest w moim posiadaniu. Pierwszy link dotyczy wersji ze złota końcówka, u mnie brakuje w dodatku daty produkcji. Natomiast drugi link to wersja z 12K złota oraz jest bez masy perłowej. Dziękuję jednak za chęci i poświęcone 2 minuty :). Takich i podobnych znalazłem wiele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Skoro jednak jesteś sprawny internetowo, to najlepiej będzie jeśli sam poszukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania (prawdę mówiąc to nie bardzo wiem o jakie to konkrety Ci chodzi...), a co do daty produkcji, to poniżej link do dyskusji na ten temat :

Ja chętnie poświęcam nowoprzybyłym trochę czasu, robię to od lat i to czasem nawet kiedy ci ostatni zapominając się przedstawić po wejściu i powiedzieć paru słów o sobie...

Często tak się zdarza, zwłaszcza kiedy przybywająca osoba tak naprawdę chce się dowiedzieć za ile można dane pióro opchnąć i czy nie ma na Forum chętnego na taki zakup..

Oczywiście w Twoim przypadku zakładam, że tak nie jest...

Reasumując : jest w Internetach sporo rozmaitych stron i publikacji na temat piór, piór Parker i w szczególności modelu 51. Jest Parkeropedia i cała masa drukowanych i elektronicznych opracowań... Prócz naszego Forum jest w świecie co najmniej kilka potężnych Forów piórowych, w których dłubiąc można dojść do nurtujących nas kwestii i odpowiedzi na pytania...

Przy czym chyba najlepiej byłoby gdybyś sprecyzował (przede wszystkim na własny użytek) o jakie konkrety chodzi Ci konkretnie...

PS. Co masz na myśli pisząc o "złotej końcówce"?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trudno na podstawie kilku zdjęć ustalić dokładnie model tego pióra. Parker 51 występował w niezliczonej ilości wersji, zmiany były stosowane bardzo często i do tego te zmiany były wprowadzane równolegle w zależności gdzie były sprzedawane te pióra. Podstawowe modele charakteryzowały się oznaczeniami Mk od I do IV ponadto dochodziły wersje np.Mk II-A czy MkII-B itd. Na pierwszy rzut oka wygląda że to model Signet vel.Insignia. Piszesz że nie ma datownika i to jest jakaś tam namiastka naprowadzająca. Być może jest to model Insignia z lat 60 oferowana na rynek Europy i Kanady gdzie nie było datownika, stalówka stalowa. Wcześniejsze modele też pojawiały się bez datownika przynajmniej w takiej formie jaką używał Parker, data była wybijana na stalówce i/lub na tzw.czapeczce(obręczy okalającej "diament"). W tych piórach ważny jest każdy szczegół, kształt klipsa, czcionki z napisami, dosłownie każdy drobiazg ma znaczenie bo tych piór było bardzo dużo, niezliczona ilość odmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...