Jump to content

Stalowka do piora Pilot Falcon


Pioro90

Recommended Posts

 

Z mojej wiedzy też wynika, że nie kupisz samej stalówki do Pilota (tak jak, i tu jestem już pewna, nie kupisz samej stalówki do Sailora ani do Platinum). 

 

@MarcinEck, w japońskich stalówkach nie ma dużo irydu więc tym samym nie ma czego 'szlifować', więc moim zdaniem nie da się zrobić EFki z Mki (i tu myślę o japońskich grubościach). Nibmaster trochę odchudzi stalówkę ale wszystko w granicach rozsądku. 

Link to comment
Share on other sites

Akurat Pilot ma tego irydu najwięcej na stalowkacj, nie wiem czy akurat Falconowska Mka (sama mam SF no i nie ma tego irydu za dużo), próbować z odchudzaniem oczywiście można ale tak jak zasugerowałam, nie oczekiwalabym cudów  ;) ale do Fki może udałoby się dojść ;)

Link to comment
Share on other sites

Mniej więcej, choć nie chce się wypowiadać jako specjalista, bo nim nie jestem - nie jestem nib masterem.

Takie odchudzanie sprawdza się przy stalówkach które mają taką większą kulkę irydu, jak Pelikany czy MB (w moim MB 145 stalówka M była 'odchudzana' do Fki) ale przy takich modyfikacjach stalówki celem jest też często (częściej?) oprócz odchudzenia - zmiana charakteru stalówki, formy irydu, zmiany stalówki pod upodobania uzytkownika. Np Nibs.com i nib master John Mottishaw oferuje takie modyfikacje do każdego niemal kupowanego pióra. 

Jest kilku świetnych nibmasterow, ale dwóch z nich to USA (wspomniany Mottishaw, drugi to genialny Mark/nibgrinder!), John Surówka jest z UK - oni mogą zdziałać cuda, ale czy się to opłaca finansowo? Wątpię.. ;) (wysyłka do USA będzie pewnie dość droga). 

Ale możesz też spróbować skontaktować się z Przemkiem Dudkiem, naszym polskim pendoktorem. Na pewno coś będzie w stanie poradzić, zaproponować.

Moja stalówka w MB 145, była modyfikowana właśnie przez niego, ma teraz taki architekt grind (charakterystyczny sposób informowania irydu właśnie), jest idealnie pode mnie uformowana :) ale przy moim upodobaniu do japońskich cienkich stalówek (ef!) teraz jest już też za gruba więc nie używam ;)

 

 

Edited by Nikaa
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Pioro90 napisał:

Super ciekawe informacje. Dziekuje Wszystkim. Nastepnym razem bede wybierac madrzej zeby nie trzeba bylo pozniej tyle kombinowac😉

Ależ takie kombinacje są nieuniknione, dopóki dokładnie się nie określisz co lubisz ;) A  i tak co jakiś czas będziesz chciał spróbować czegoś nowego, a to zawsze niesie ze soba pewne ryzyko ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...