Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację 5 piór


lucbach

Polecane posty

Witajcie!

Chciałem Was prosić o identyfikację 5 piór, które widać na zdjęciu (dla ułatwienia nadałem im litery od A do E) - niektóre z nich kupiłem, większość dostałem, niektóre nie miały opakowań, a te, które miały, szybko pozbawiłem opakowań, które wylądowały w szafkach. Później zapodziały się przy przeprowadzkach. Rezultat? Nie wiem, jakie to modele. Próbowałem szukać na stronach "na piechotę", potem zidentyfikować aplikacją Google Lens, ale skutek marny. Chciałbym wymienić w niektórych z nich pewne elementy (do tego są mi potrzebne nazwy modeli), bo nie piszą tak, jak bym się spodziewał. Na przykład:

  1. Sheaffer wylewa w miejscu, gdzie wchodzi pompka. Poza tym pióro szybko schnie - wystarczą dwa dni bez użycia i muszę je zanurzać w wodzie. Czy to normalne?
  2. To najgrubsze Cerruti ma jakby powleczoną czymś stalówkę (czasem mam wrażenie, że sunie po papierze, jakby ktoś stalówkę potraktował mydłem w kostce) i po prostu przerywa. Również dość szybko schnie.

Byłbym również ogromnie wdzięczny każdemu, kto zechciałby napisać kilka słów na temat tych modeli, cokolwiek, żebym wiedział po prostu co mam - "popularne/rzadkie", "tani szajs", "dobre, sam mam", "nie produkują już" itd. itd. 😉 Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Łukasz

pióra.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do Sheaffera masz cały tłoczek? Nie jest on pęknięty? Cerutti wymyj porządnie, woda z płynem, albo namocz do na noc, nic go nie zeżre przez te parę godzin :)

Ad. A. - Allure, lubię, fajne, bezproblemowe, nie lubi się z atramentem Rohrer und Klingner Alt-Bordeaux, strasznie kwitnie na stalówce...

Ad. C. Jotter, mały, lekki, miałam w ręku, był spoko. Jeśli komuś wymiary pasują.

Ad. D - IM - eee... nie miał pochlebnych opinii, nie lubię metalowych sekcji...

Ad. E. - to raczej nie jest GC 300. mój błąd :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piora-zamkniete.jpg

 

Wyżej załączam zamknięte pióra. Niestety, to forum ma jakieś wady techniczne, skasowało mi całą treść z wymiarami piór po wstawieniu zewn. obrazka...

Dziękuję bardzo za Twoją odpowiedź @Ann_gd ! Podaję wymiary:

A. 13,5 cm

B. 13,5 cm

C. 12 cm

D. 14 cm

E. 13 cm

Edytowano przez lucbach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

A czy do Sheaffera masz cały tłoczek? Nie jest on pęknięty?

Ano właśnie zacząłem się ostatnio nad tym zastanawiać, bo w ciągu godziny po umyciu wszystkiego dokładnie, znowu zaczęło wylewać. Kupiłem dziś nowy tłoczek, zobaczymy.

1 godzinę temu, Ann_gd napisał:

Cerutti wymyj porządnie, woda z płynem, albo namocz do na noc, nic go nie zeżre przez te parę godzin

Z płynem do naczyń? 🤔 Przy moczeniu przez noc też w płynie, czy sama woda? Ciepła, czy zimna?

 

Co do A. - mam identyczne zdanie, mogę nim nie pisać parę dni, biorę do ręki i po prostu piszę. Ma trochę wątłą konkstrukcję, niemetalową, i tylko to mnie martwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za radę. Za namową @Ann_gdzrobiłem kąpiel jednemu z piór, Ceruttiego włożę zaraz w takim razie do ciepłej z płynem - mam wrażenie, że tam musi zejść jakaś warstwa z tej stalówki ⚒️

Do Sheaffera jeszcze się nie dobrałem, ale przy okazji wymiany tłoczka dopytam: czy prawdą jest, że kiedy nabieram atrament, powinienem nabrać do końca, a potem upuścić 1-2 krople? Czy to czemuś zapobiega, np. wylewaniu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lucbach napisał:

 

Co do A. - mam identyczne zdanie, mogę nim nie pisać parę dni, biorę do ręki i po prostu piszę. Ma trochę wątłą konkstrukcję, niemetalową, i tylko to mnie martwi.

Zajrzyj do wnętrza korpusu, moim zdaniem ono jest mosiężne i lakierowane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...