Skocz do zawartości

parker jotter


Pilot Inspektor

Polecane posty

Lubię jottera - ale na pewno nie jest to król piór, wersja metalowa jest chyba trochę bardziej trwała od plastikowego Vectora. Cenowo nie mam pojęcia jak się to ma.

Jotter co prawda metalowy, ale na pewno nie jest ciężki.

To co mnie strasznie drażni w Parkerach jest to, że jeden gwint jest wykonany z tworzywa sztucznego, a drugi metalowy, przez co przy nieostrożnym zakręcaniu dosyć szybko się wyrabia i bardzo nie przyjemnie chybocze ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Vectorem a Jotterem chyba najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie. To trochę tak jakby dyskutować o róznicach/wyższości felicii nad lanosem. (skoro juz zaczęliśmy poruszać tematy motoryzacyjne na tym forum) Od kiedy spróbujesz pisać lepszymi piórami to wiesz, że ani na jedno ani na drugie już się nie zdecydujesz.

A rzeczowo: Jotter i Vector dzielą stalówkę ze spływakiem. Jotter jest mniejszy. Za to Vector (plastikowy) ma tendencję do pękania przy gwincie (przynajmniej moje pióra kulkowe miały taką tendencję).

Bardzo parkerem z podobnej półki jest 25 (poprzednik Vectora) i można go dość tanio kupic na allegro, minus taki że pojawia się bardzo rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...