Jump to content

parker jotter

Pilot Inspektor
 Share

Recommended Posts

Lubię jottera - ale na pewno nie jest to król piór, wersja metalowa jest chyba trochę bardziej trwała od plastikowego Vectora. Cenowo nie mam pojęcia jak się to ma.

Jotter co prawda metalowy, ale na pewno nie jest ciężki.

To co mnie strasznie drażni w Parkerach jest to, że jeden gwint jest wykonany z tworzywa sztucznego, a drugi metalowy, przez co przy nieostrożnym zakręcaniu dosyć szybko się wyrabia i bardzo nie przyjemnie chybocze ;/

Różnica między Vectorem a Jotterem chyba najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie. To trochę tak jakby dyskutować o róznicach/wyższości felicii nad lanosem. (skoro juz zaczęliśmy poruszać tematy motoryzacyjne na tym forum) Od kiedy spróbujesz pisać lepszymi piórami to wiesz, że ani na jedno ani na drugie już się nie zdecydujesz.

A rzeczowo: Jotter i Vector dzielą stalówkę ze spływakiem. Jotter jest mniejszy. Za to Vector (plastikowy) ma tendencję do pękania przy gwincie (przynajmniej moje pióra kulkowe miały taką tendencję).

Bardzo parkerem z podobnej półki jest 25 (poprzednik Vectora) i można go dość tanio kupic na allegro, minus taki że pojawia się bardzo rzadko.

• 7 months later...