Skocz do zawartości

Wing Sung 233


Pilot Inspektor

Polecane posty

Moje ulubione pióro Wing Sung. Nie tak masywne i efektowne jak 380, nie tak eleganckie jak 840, ale ma swój urok. Prostota i metalowa skuwka. czyli to co lubię ;) kolor może trochę damski, ale mi nie przeszkadza.

Gdyby tylko miało dwukolorową stalówkę (taką jak w 380) byłoby idealne :) Co prawda widziałem na ebayu taką wersję, ale miała maly minus w postaci złotej skuwki.

20120609101038.jpg

20120609100557.jpg

20120609101011.jpg

Made in China "z grubej rury" bez żadnego udawania i ukrywania ;)

20120609100754.jpg

20120609100519.jpg

od góry odpowiednio 840, 380, 233

20120609100442.jpg

20120609100221.jpg

Stalówka pisze równo i cieńko, jednak mam wrażenie że nie tak gładko jak w 840.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380 pisze gładko i równo. jeśli chodzi o jakość pisania, podawanie atramentu itd dałbym 9/10. stalówka zdecydowanie nie jest tu ozdobą, ciekawostką, a raczej dobrze skopiowanym, w pełni sprawnym elementem pióra.

system napełniania jaki jest każdy widzi. osobiście nie jestem wielkim fanem "chińskich gumek" (chodzi głównie o napełnianie). ale to pewnie kwestia wprawy przy napełnianiu. nie miałem z nim problemów typu wylewanie itd. Choć głowy nie dam czy czasem nie chlapnie przy szybkim "wyrzuceniu pióra" do przodu (tak jak robi to np hero 616)

jakoś wykonania jest OK. miałem trochę problem ze skuwką, ale odpowiednie dokręcenie wewnętrznego plastiku załatwiło sprawę. niestety odbyło się to kosztem "klikania" przy zamykaniu teraz bardziej zamyka się "na wcisk" ale skuwka nie spada. Możliwe że da się ten plastik przykleić do wnętrza skuwki, ale na razie nie próbowałem.

porównując do 233 to zdecydowanie bardziej masywne i ciężkie pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...