Skocz do zawartości

Szukam zamiennika dla Rotring 600/Newton


Polecane posty

Kilka dni temu mój stary dobry Rotring postanowił mnie opuścić. Po tylu wspólnych latach po prostu i bez uprzedzenia, odczepił się od skuwki i tyle do widziałem. :(

Szukam czegoś co może go zastąpić. Poprzeglądałem oferty sklepów ale trudno ocenić po samych zdjęciach. Liczę na to, że mi podpowiecie jakie modele brać pod uwagę. Najchętniej kupiłbym kolejnego 600 ale ceny na ebay są zaporowe.

Właściwie istotne dla mnie są dwie cechy: waga pióra - musi być ciężkie i stalówka - EF w podobnym kształcie jak w 600 (prosta bez ozdobników). Dobrze by było gdyby pasowały naboje wg standardu Pelikana (mam jeszcze trochę naboi i tłoczki).

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako piszący Rotringiem 600 (pierwszy model z lat 80 tych XX wieku z złota stalówką EF to mam jako takie porównanie pod ką tem cech wymienionych przez piszącego. Myślę, że jeżeli chodzi o pismo (charakterystyka stalówki) to najbliżej może być Faber Castell. Zerknął bym na dwa modele E-motion: ciężki masywny, zasadnicza różnica to zakręcana skuwka i charakterystyczny kształt. Drugim wyborem może być Ondoro, też raczej masywne pióro, doskonale leży w ręku i ma hexagonalny kształt.. W wykonaniu plastikowym bardzo wytrzymały i cenowo w miarę normalny. W wykonaniu z drewna bardzo elegancki ale nieco delikatniejszy i dużo droższy. Na codzień piszę i E-motion i Ondoro. Rotring nie opuszcza biurka głównie ze względu na zaczep, a jest częścią kompletu z ołówkami i długopisem.

Ondoro pisze Diamine Florida Blue, a E-motion Diamine Sargasso Sea nie ma żadnych uwag tutaj, ładne kolory dobry przepływ..

Do testowania możesz również skusić się na klona Ondora to jest Moonman Delike Time Hexagonal koszt ok. $ 30-35. Jakościowo inne klasy ale chińskie stalówki ponad przeciętną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...