Skocz do zawartości

Regal Elizabeth Series


ArielN

Polecane posty

Regal Elizabeth Series

Od lat chorowałem na chęć wejścia w posiadanie pióra, które papier traktuje tak jak krążek hokejowy lód, czyli z SUPERGŁADKĄ stalówką. Czekałem… Oszczędzałem… Szykowałem się na wydatek rzędu 1,5 tyś. zł i więcej…

Pewnego popołudnia moja Druga Połowa nie mogąc pogodzić się z brakami w garderobie wyciągnęła mnie na zakupy (modliłem się: Błagam niech będą KRÓTKIE, choć raz…ten jeden raz).

Traf chciał, że przechadzaliśmy się obok sklepu z cygarami, zapalniczkami, nożami, scyzorykami itd., ALE też z witryną z piórami. Zerknąłem z niechęcią będąc pewnym wysokich cen za towary warte 50% kwoty figurującej na nalepce. Nagle zauważyłem pióro warte na oko kilka tysięcy („Już je gdzieś widziałem – Montblanc” - pomyślałem). Podszedłem ciągnąc Wybrankę, na której twarzy wymalował się grymas skrzywienia i widmo dwóch godzin spędzonych w sklepie czasowstrzymywaczu – dla mnie, czasowydlłżaczu – dla Jedynej. Nachyliłem się, leżało na najniższej półce, tak aby mogły je obejrzeć co najwyżej myszy. Nie mogłem wyjść z szoku! Cena to raptem niecałe 300zł!

„Biorę” – pomyślałem.

Ależ jak to? Wziąć bez wypróbowania? Wypróbowałem. Gdy stalówka dotknęła papieru z Parkerowskiego notatnika podsuniętego przez sprzedawcę, wiedziałem, że znalazłem to JEDYNE. Rozpływałem się ze szczęścia płacąc za to pióro.

Zakupy dobiegły końca. Musiałem wrócić i wypróbować nowy nabytek.

Stalówka pióra jest tak gładka, że dosłownie nie czuć papieru, bez względu na jego rodzaj! Zero oporu ze strony powierzchni… Ach… Nawet mój Van Gogh nie prowadzi się tak dobrze po papierze.

Pióro jest świetnie wyważone. Ma skuwkę nakręcaną na końcówkę korpusu, więc nie ma ryzyka, że będzie spadać. Jest zdecydowanie jednym z grubszych piór.

p3031206xu5.jpg

W zestawie oprócz pióra wyposażonego w tłoczek nie było nic więcej.

Jakość wykonania jest dobra, ale Regal ma wady:

1.Ślady kleju na stalówce (gołym okiem prawie niezauważalne).

2.Skuwka nie zakręca się tak, aby klips był w jednej linii z czubkiem stalówki (szczegół, ale dla mnie istotny)

3.Tłoczek jest bardzo, bardzo mały! Poza tym u mnie powstał problem, ponieważ atrament przyklejał się do ścianek tłoczka i nie spływał regularnie do spływaka. Problem rozwiązały Watermanowskie naboje.

Ostatni problem… Pióro to nie jest oryginalne w swych założeniach designerskich. Nie bez przypadku myślałem, że gdzieś je widziałem. Jest wzorowane na jednym z modeli Montblanc.

Podsumowując, Regal to piękne pióro, rewelacyjnie leżące w dłoni. Zwraca na siebie uwagę. Osobiście polecam! Doznania z pisania niepowtarzalne!

Pozdrawiam

Edytowano przez ArielN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...