Skocz do zawartości

Sheaffer intensity czy Waterman Hemisphere


Polecane posty

Cześć, 

Czytam od 2 miesięcy  forum zastanawiając się nad zakupem nowego pióra. Obecnie używamy niezbyt  intensywnie  Parkera IM tej starszej wersji (według  forum tej najgorszej). Niestety drapie i nie do końca mi to odpowiada. Przyszedł czas ns zmianę kwota to około 300 pln. Po wstępnych  selekcjach po wątkach na forum i sprawdzeniu na sucho w sklepie skresliłem z listy  Sheaffer'y 100 i 300 oraz Lamy Safari. Na krotkiej liście pozostały: Sheaffer intensity i Hemisphere od Watermana. LAMY odpadł ze względu na plastik i profilowany uchwyt. Co mnie ździwiło najmniej na papierze drapał wlasnie intensity. Powiem szczerze, że  byłem bardzo ździwiony drapaniem 100 i 300. Waterman drapal minimalnie ale jednak drapał. Niestety próby byly robione na sucho. Teraz pytanie do Was ludzi z dużo większym  doświadczeniem. Co polecacie wybrać  intensity czy Waterman'a i dlaczego? Z tego co widzę  ciężko znaleźć intensity ze stalówką F w internecie, a ja piszę drobno i szybko i rozmiar  M będzie dla mnie za grube. Chyba, że w kwocie do 300 polecicie coś  innego i jeszcze zamieszacie w mojej głowie. Chinczyk odpada. Z góry  dziękuję  za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze i nieodmiennie będę proponował w tym budżecie jakieś vintage'owe pióro.

Wszyscy bywalcy Forum wiedza, ze jestem pelikanolubem, i faktycznie w tym budżecie mogę zaproponować rozglądnięcie się za Pelikanem 140 z lat 50.-60. Złota 14 karatowa stalówka nie tylko nie drapie i sunie gładziutko po papierze, ale jeszcze na dodatek najczęściej ma także własności fleksujące (z których można korzystać lub nie...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, knopf napisał:

W poniedziałek zamówiłem na Amazonie nowego Pelikana M200 brązowo-marmurkowe ze stalówką F. Dzisiaj dostarczono mi zamówione pióro. Całkowity koszt po przewalutowaniu to 336,16 zł brutto. Zastanów się...

W razie czego służę linkiem do aukcji.

W jakim opakowaniu przyszło do Ciebie to pióro? Ciekawi mnie, bo cena atrakcyjna. Napisz jeszcze coś o transakcji. Zdrówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pudełko to zwykły kartonik, bez żadnych dokumentów, gwarancji, instrukcji.Kupiłem pióro do codziennego użytku, więc pudełko nie jest mi do niczego potrzebne, ot kolejny kurzołap. Natomiast cena była atrakcyjna (zamieszczam poniżej). No i wysyłka-pióro zamówiłem w poniedziałek po godzinie 21, zaś kurier zadzwonił do moich drzwi wczoraj, 11 marca.

Musiało być wysłane z magazynów w Polsce pod Pabianicami.1806801636_PelikanM200.thumb.JPG.0bb23c677953b8a484054bc62aa448d9.JPG

_DSC9812.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wykręciłem stalówkę aby pióro wypłukać z zanieczyszczeń po produkcyjnych ale po sprawdzeniu okazało się czyste i odstąpiłem od tej czynności. Napełniłem je Watermanem Absolute Brown i od pierwszego dotknięcia kartki zaczęło płynnie pisać. Bardzo dobry przepływ, troszkę szeleści i stalka F naprawdę cienko pisze. Aż boję się pomyśleć jak pisze EF. Stówkę, którą zaoszczędziłem na zakupie w rodzimym sklepie przeznaczę na dodatkową M-kę. 

Ogólnie, jak dla mnie warto kupić, bo przecież chodzi o piórko a nie pudełeczko.

Pozdrawiam, 

Zbyszek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do pierwszego wpisu.

Dnia 11.03.2020 o 21:26, jachu23 napisał:

Czytam od 2 miesięcy  forum zastanawiając się nad zakupem nowego pióra.

- a mimo to Twój wstępny wybór to współczesny Sheaffer albo Waterman, czyli pióra rzadko tutaj polecane. Ale jeśli Ci się podobają, bierz ten, który podoba Ci się bardziej.

Moim zdaniem natomiast najlepszy w tej cenie wybór dla początkującego to Italix Parson's Essential.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...