Jump to content

Dzień dobry


Ninek

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Wprawdzie mam już kilka ładnych lat na karku, ale doświadczeń z piórami nie mam zbyt wiele (właściwie to wcale), ale lepiej późno niż wcale. 

Tak się złożyło, że (mniejsza jakim sposobem) natrafiłem na kilka starych ale praktycznie nie używanych piór, postanowiłem spróbować i... wciągnęło mnie to. ;) I tak znalazłem się na tym forum. 

Pióra, które "odkryłem" i z których obecnie korzystam to Waterman Hemisphere oraz Shaeffer Prelude. 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z piórami (o czym pisałem) więc moja ocena będzie bardzo subiektywna i niezbyt "fachowa". Jednak jednoznacznej odpowiedzi nie mogę (jeszcze?) dać.

Watermanem piszę się lepiej (stalówka jakby bardziej mokra), ale shaeffer bardziej mi odpowiada wizualnie i jakby lepiej mi leży w ręku. Watermana mam w wersji metalowej co mi nie do końca odpowiada. Sekcja na szczęście jest plastikowa, a to mi odpowiada. Shaeffer ma moim zdaniem ładniejszą kreskę (jest delikatniejsza) i to mi bardziej odpowiada, ale czasem stalówka potrafi zazgrzytać na papierze (a może to mój błąd? - brak wprawy, jednak z watermanem nie mam takich problemów mam wrażenie, że stalówka bardziej płynie po papierze). 

Tak więc jest remis ze wskazaniem na watermana (chyba że "ułoży" mi się shaeffer (nie wiem czy takie coś rzeczywiście wystąpi - osoby z którymi rozmawiałem twierdzą, że pióro z czasem "dopasowuje" się do ręki - jeśli to prawda wówczas to pióro będzie mi bardziej odpowiadać).

Mam jeszcze jedno "nieodkryte" pióro, które wizualnie jest dość ciekawe, nie wiem jak mi się nim będzie pisać ale nie ma tłoczka. Ponieważ nie wiem co to za pióro to nie wiem jaki tłoczek dokupić - poproszę Was o pomoc w identyfikacji - ale to już w oddzielnym wątku (jak zrobię zdjęcia tego pióra).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...