Skocz do zawartości

Angielski Parker Duofold Senior Red


konis

Polecane posty

Angielski, aerometryczny Parker Duofold Senior w kolorze czerwonym.

681e6aee2d5c5b15.jpg

8fbedfd44b2ca408.jpg

bc41ed6421aa68c1.jpg

Duofold Senior mógł mieć stalówkę oznaczoną liczbą 35 lub literką N, lub bez tego typu oznaczeń, jak w przypadku mojego zielonego Duofolda Seniora. Cyferka 4 obok liczby 35 oznaczała rok produkcji pióra.

2f61a575f991630b.jpg

e06dcc125e769f3d.jpg

Czerwony parker Duofold Senior i czerwony Pelikan M250.

1584fd5a43d83602.jpg

Próbka pisma.

135f2f59b1b965f2.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

wydawać by się mogło, że mój Parker jest identyczny ak powyższe ale okazuje się, że pozory mylą :) Sposób napełniania jest chyba inny bo odkręca się na dole i tam powinna jest mechanizm pompujący (tak mi się wydaje chociaż w pryzpadku mojego coś nie działa poprawnie niestety:().

Oznaczenie Parker Duofold REG.T.M. made in England.

pomocy proszę... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że podobny nie oznacza, że taki sam. Jeśli odkręca się na dole (czyli nie cały korpus, a tylko końcówka), to pewnie jest starszy model, nie aerometryczny tylko Button-Filler. Jeżeli jest bardzo podobny, tzn. końcówka korpusu nie ma ozdobnego pierścionka, to jet pewnie Duofold AF.

W takiej sytuacji najpewniej gumka jest do wymiany (zbiorniczki aerometryczne były z pli-glassu, a NS i AF ze zwykłej gumy o zdecydowanie krótszej żywotności). Nie proponowałbym naprawy we własnym zakresie, jeżeli naprawiający nie ma doświadczenia.

Proponuję albo zamieścić zdjęcia, albo zajrzeć do historii Duofoldów w odpowiednim dziale forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker Duofold AF z rzadziej spotykanym przyciskiem w kolorze żóltym (zazwyczaj jest w kolorze czystego aluminium). Stalówka najpewniej z późniejszego modelu, bo ma oznaczenie liczbowe (35?) a powinno być raczej N. Jeśli pióro jest z końcowego okresu produkcji (52, 53?), to ewentualnie jest możliwe, że już się pojawiły stalówki 35 (od Seniora).

Tak, jak pisałem wcześniej - jeśli pióro nie było reperowane, to zbiorniczek gumowy jest na pewno do wymiany. Nie proponuję jednak samodzielnej naprawy, bo po pierwsze trzeba mieć dostęp do zbiorniczków (są dostępne), po drugie trzeba mieć narzędzia, i wreszcie trzeba wiedzieć jak to rozebrać, żeby nie zniszczyć. Naprawa nie powinna być droga, bo jest raczej prosta dla fachowca.

Po naprawie posłuży następne długie lata. Ładne pióro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że jeżeli nie wie się jak, to podczas zdejmowania można dość łatwo uszkodzić korpus. A bez zdjęcia korpusu nie zobaczy się zbiorniczka. Ponadto, nawet jeżeli zdejmie się korpus, to blaszkę dociskającą trzeba wkładać od tyłu, bo zbiorniczek się skręci. Button filler co prawda nie jest trudny w naprawie, ale to nie aerometric i naprawdę trzeba mieć trochę doświadczenia i odpowiednich narzędzi.

Edytowano przez adamon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak wlasnie jest :)

Pytanie czy jakiś fachowiec z polecenia by się znalazł bo szczerze mowiąc kompletnie się na tym nie znam, a tak ja pisałam jestem dość emocjonalnie związana z tym piórem :)

Możecie mi kogoś polecić? :D

Możemy.

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/149-naprawa-pior-wiecznych-zaklady-naprawy-pior-warsztaty-wg-miast/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...