Jump to content

Waterman Preface

staszek A
 Share

Recommended Posts

• 5 months later...

Waterman Preface, to fajne piórko. Muszę się zgodzić z Thay'em, że bliżej mu do Watermana Gentlemana niż do L'etalona.

Ta niebieska wersja kolorystyczna wygląda wyśmienicie.

Preface i Genteman.

018bcba8d33624ae.jpg

zdrówka

Edited by konis

Swego czasu przyklejałem się do showcase najlepszego (bo jedynego z prawdziwego zdarzenia) sklepu w mojej rodzinnej Częstochowie, właśnie ze względu na zielonego Preface'a, w komplecie z długopisem. Choć czekał tam dobrych kilkanaście lub więcej miesięcy, uznałem, że niestety jest poza zasięgiem, więc historia nie miała romantycznego zakończenia :).

Po wycofaniu serii z regularnej sprzedaży, przewinęły mi się przez ręce dwa egzemplarze, granatowy i brązowy, ale nie chwyciły za serce.

Edited by Wodnik Olszynek

... Z kolei L'etalona (ciemna wiśnia) miał ksiądz, z którym miałem zajęcia religii na przełomie wieków, bardzo drażniły go (zupełnie neutralne) uwagi na ten temat :)

W tym okresie - intensywnego kształtowania gustu - dałbym się pokroić za taką stalówkę, duuużą i z zawijasami ;)

... że niby taki ogar z tego L'etalona? :D

W Preface mamy klasyczną, nową stalówkę Watermana. Ot, taką, jaka jest choćby w Hemisphere. Za to w Gentlemanie... :rolleyes:

Powinienem napisać "w tamtym okresie", dziś L'etalon wydaje mi się przyciężki, a stalówka oscentacyjna. Ale w wieku młodzieńczym chodziło o "pokazanie się".

Preface - ów "wieniec laurowy" na stalówce, jakkowiek chyba trochę kiczowaty i średnio koresponduje z dosyć surowym kształtem pióra - mnie kładzie na łopatki. Może kiedyś wpadnie mi jeszcze w ręce zielony, taki jak wspomniany wyżej :rolleyes: