Skocz do zawartości

Graf von Faber-Castell Cognac Brown - dzień naboju


Czy podoba Ci się ten atrament?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba Ci się ten atrament?

    • Tak
      3
    • Umiarkowanie
      5
    • Nie
      2


Polecane posty

W minionym tygodniu pisaliśmy atramentami w nabojach. Na widok pudełeczka z Cognac Brownem bardzo się ucieszyłem - pamiętam, że chodził za mną ten inkaust. Czy spełnił jednak moje oczekiwania?

Wbiłem nabój do Kaweco Sport ze stalką M i trochę się rozczarowałem. Cognac tak jakby chciał, ale jakoś nie mógł.

Przepływ jest w porządku. Może nie da takiego poślizgu jak choćby testowany podczas KZG Solferino, ale nadąża. Wysycha szybko, nie strzępi i nie przebija, suchy tekst nie smuży, pióro bez problemu można zostawić na kilka minut bez skuwki i wystartuje od przyłożenia.

Producent określił ten kolor jako koniakowy. Powiedzmy. Lubię stonowane kolory, ale ten jest mdławy. Mnie do siebie nie przekonał.

To jest dobry, atrament, ale ja uważam, że produkt klasy premium powinien być więcej, niż dobry. Powinien być doskonały, dopracowany w każdym szczególe. Kolor - kwestia gustu, ale Cognac Brown ustępuje swoimi właściwościami Moss Green i Hazellnut Brown, z którymi miałem przyjemność. Podsumowując, myślę że jeśli Cognac Brown Ci się spodobał, warto poszukać jakiejś alternatyw w niższej cenie.

Papier ksero.

vMcLrvN.jpg

605QVoo.jpg

Siermiężny notatnik.

U51dIny.jpg

Zeszyt marki zeszyt.

jT1CPoJ.jpg

Zeszyt Herlitz.

1UHbnRz.jpg

Kalendarz.

0i3p7Yo.jpg

Oxford.

vEb7in1.jpg

JeZvZFV.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny atrament. Sprawia wrażenie pomarańczowego, a ja właśnie czegoś takiego szukam. Pozostaje wpisać go na listę zakupów do rozważenia. Szukam jednak nasyconego koloru, w komentarzu pojawia się informacja o mdłym kolorze. Zdjęcia nie oddają tego zbyt dobrze. Bardzo chciałabym zobaczyć go na żywo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Autumn Oak Diamine wygląda nieco lepiej. Na zdjęciu pierwszy od góry. Ten Cognac jest jakby trochę... Mało soczysty i to by potwierdzało informacje o jego "mdłości". Popatrz na niego Hatszepsut i pomyśl... Czy nie byłoby to właśnie coś, czego szukasz?

pBKRH98.jpg

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...