Skocz do zawartości

Jinhao 886


Gość

Polecane posty

Witam, miałem chwilę słabości (pióroza) i zamówiłem sobie ten owoc chińskiej myśli technicznej:

jinhao-886-fountain-pen-black-02-1100x61

Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z tym modelem Jinhao 886 [stalówka M] to będę wdzięczny za kilka słów prawdy ;) 
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To pióro jest kwintesencją "chińczyków" :) pod każdym względem, tym dobrym i tym złym. Pióro ciekawe, krótkie, krótka sekcja plastikowa reszta(korpus,skuwka)metalowa, gwinty plastikowe. Klips sztywny taka bardziej ozdoba ale działa, pióro na zwykłe, standardowe naboje(krótkie/długie) ma dołączony konwerter. Lakier przyzwoity, u mnie trzyma się dobrze nie odpryskuje, nie rysuję się. Ogólnie robi dobre wrażenie uwzględniając cenę. Teraz jego potencjalne wady, spływak przyzwoity ale może trafić się brudny(resztki jakiegoś kleju, przytkane kanaliki), stalówka podobnie, może być trochę rozjechana na skrzydełkach, może wymagać lekkich poprawek, ogólnie pisze jak M jak się trafi to pisze gładko od samego początku. Na koniec możliwa największa wada, trafiają się egzemplarze które mają słabo wklejoną tulejkę w którą wsuwa się spływak i stalówkę, tulejkę która ma być na stałe w sekcji. Czasami przy mocnym wciśnięciu naboju wysuwa się cała ta tulejka wraz z stalówka,spływakiem. Podobnie jest przy próbie wyciągnięcia spływaka i stalówki wychodzi razem z tulejką. Można tak to za każdym razem wciskać ale jest to irytujące, u siebie skleiłem szelakiem tak jak powinno być. Tak w skrócie wygląda Jinhao 886 :) tego należy się spodziewać, mimo wszystko przyzwoite pióro jak się je poprawi, ciekawe w wyglądzie i dobrze piszące

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@promiko Dzięki, za recenzję. Tylko ćwieka mi zabiłeś z tym szelakiem, bo ostatni raz o tym słyszałem w latach 60tych. Wtedy to używano tego do impregnacji korpusów cewek radiowych. Czy dzisiaj też to jeszcze można kupić? I drugie pytanie, bo piszesz: 

1 godzinę temu, promiko napisał:

Lakier przyzwoity, u mnie trzyma się dobrze nie odpryskuje, nie rysuję się

Na czym ten lakier jest położony? Plastik? Żywica? No bo chyba nie metal? Liczyłem, że to piórko jest wykonane z jednolitego, barwionego tworzywa, a tu upss?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest metalowe prócz sekcji, lakierowane dobrej jakości lakierem, pióro nie jest plastikowe tylko metalowe z wyjątkiem sekcji ta jest z czarnego plastiku. Gwinty są plastikowe wklejane do metalowego korpusu i skuwki. Pióro nie jest lekkie(w sensie lekkie jak plastik), czuć jego wagę. Co do szelaku, szelak jest dostępny w sklepach modelarskich, ogrodniczych które mają akcesoria dla pszczelarzy, jest dostępny na Allegro w formie stałej(kryształki) i płynnej w małych buteleczkach w cenie 5zł szt. ja używam tego gotowego w buteleczkach, ma kolor brązowy lub bursztynowy

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś. A było tak, że piórko spełnia w całości mój ideał wyglądu pióra. I trochę pochopnie go kupiłem, nawet mi do głowy nie przyszło, że chińczyk zrobił je z metalu. Dziwne, że zamiast "pociągnąć" gwinty również z metalu zrobił je z wklejanego plastiku. Dla mnie to abstrakcja. A nie chciało mi się przeczytać opisu technicznego. Przeczytałem tylko rekomendacje sprzedawcy, a te ma za to bardzo dobre. No cóż za gapowe się płaci. Wzbogaci moją kolekcję osobliwości. Nadal zatem poszukuję pióra w niewielkiej cenie o takim wyglądzie jak Jinhao 886 (bardzo mi się podoba), które byłoby zrobione z tworzywa, a najlepiej jakiejś żywicy. Oczywiście skuwka na gwint i stalówka M. Pióro bez zbędnych ozdób, najlepiej z konwerterem. Hmm tak się rozmarzyłem (...) Jakbyś coś takiego znał (i jeszcze w cenie dla emeryta ;) ) to daj znać.
Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale Recenzje piór "Pióra tanie niesłychanie" jest opis tego pióra i użytkownicy opisują że pióro jest całe plastikowe, błąd lub była to jakaś pierwsza wersja, moje jest metalowe, w środku korpusu i na krawędziach jest odsłonięty metal żółtawy, w skuwce nie widać, czarna w środku. Z resztą czuć po wadze tego pióra i sztywności że to nie jest plastik, gwint wklejany bo widać że to obręcz z gwintem, ponadto widać trochę rozlany klej na krawędziach tych obręczy z gwintem.  Pióro ciekawe w formie, bardzo krótka skuwka, sekcja, u chińczyków ta forma kształtu nazywana jest podobnie jak Delike Alpha - bullit(pocisk). Pióra można spotkać ze stalówką F, moje ma M po małym "dopieszczeniu" pisze jak F+ (takie soczyste,mokre F) Co do sposobu wykonania, pióro jest bardzo tanie, Chińczycy robią po swojemu, najwyraźniej to rozwiązanie było dla nich lepsze. Z piórami o podobnym kształcie tylko plastikowymi nie pomogę, preferuję pióra metalowe, lubię czuć wagę tego pióra, są wyjątki w postaci Hero bo lubię te pióra, może Jinhao 992 zakręcane i całe plastikowe, to mogę polecić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delike Alfa Brass już do mnie jedzie, ale z takich ciężkawych piór to mam już IM-a i po napisaniu kilku stron trochę ręka cierpi. Też lubię poczuć ciężar w dłoni niemniej do pracy potrzebuję coś lekkiego, a przy okazji w starym stylu, niemniej wybór jest, może coś dopasuję do siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ten ciężar nie może być przesadzony, moim ulubieńcem jest Parker Sonnet, takie proporcje mi odpowiadają, to jest dla mnie taki wzorzec jeśli chodzi o wygląd, wagę etc. Oczywiście nie stronie całkowicie od plastików, nie ograniczam się tylko do jednego typu piór, piszę czasami Hero 616 na przemian z Lamy Safari, robię zmianę i mały miting z różnej maści chińczykami, Parkerami IM,Urban a czasami Jotter pójdzie w ruch Pelikan się trafi i tak "w koło Macieju" ale zawsze kończy się na Sonnecie a właściwie krzyżowce Sonneta i Lamy, takie moje pogodzenie tego co dla mnie najlepsze. To już poza tematem, pozdrawiam :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, promiko napisał:

Dla mnie też ten ciężar nie może być przesadzony, moim ulubieńcem jest Parker Sonnet, takie proporcje mi odpowiadają, to jest dla mnie taki wzorzec jeśli chodzi o wygląd, wagę etc. Oczywiście nie stronie całkowicie od plastików, nie ograniczam się tylko do jednego typu piór, piszę czasami Hero 616 na przemian z Lamy Safari, robię zmianę i mały miting z różnej maści chińczykami, Parkerami IM,Urban a czasami Jotter pójdzie w ruch Pelikan się trafi i tak "w koło Macieju" ale zawsze kończy się na Sonnecie a właściwie krzyżowce Sonneta i Lamy, takie moje pogodzenie tego co dla mnie najlepsze. To już poza tematem, pozdrawiam :)  

W sumie mam podobnie, ale nadal szukam po bazarach, w sieci i na "ulicy Pokątnej" - pióra o którym wyżej wspomniałem. A mam po prostu wspomnienia z dzieciństwa - kiedy to jeszcze w podstawówce pisałem takim piórem. Nie wiem co się z nim stało, ale na zawsze pozostało w mojej pamięci. Miało autentyczną, złotą stalówkę (magnes się jej nie imał) było marmurkowo zielone, zrobione z czegoś co nazwałbym żywica (bo wtedy plastiku nie było - no może ebonit). Miało tłoczek metalowy i zakręcaną skuwkę z pięknym klipsem. Pióro pisało przepięknie. Dostałem je od mojego +Dziadka.  Prawdopodobnie było to jakieś markowe pióro niemieckie, bo wtedy zaraz po wojnie było tego dużo w Polsce. Szukam więc pióra, niekoniecznie starego, które producent zrobi z twardego bakelitu albo jakiejś żywicy. Mam nadzieję, że znajdę. A to, że bakelit nie wyszedł jeszcze z produkcji świadczą chińskie urządzenia AGD chociażby Haier - one nadal posiadają piękne elementy z tego wyjątkowego materiału (bakelitu).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TopikSH napisał:

Obawiam się, że może być drogo. To zapowiada się ciekawie: 

A za rozsądne pieniądze to polecam poszukać na eBay indyjskich piór z ebonitu.  

Dobry trop, dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waterman ma standardowe seria Standard i International wyjątkiem jest seria C/F(CF- cartridge filler) to własny nabój do piór serii CF

Ciekawostka związana z marketowymi nabojami Cresco, tanie, da się tym normalnie pisać a seria długich naboi Magnum i Uniwersal w cenie 1,20-1,50zl za paczkę (5szt. naboi) ma naboje z dwoma końcówkami, po jednej stronie nabój uniwersalny(standardowy) po drugiej stronie nabój pasujący do piór Parker, najtańsze naboje do Parkera :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz_T  Cresco a dokładnie firma Sadpex z Piekar Śląskich ma w ofercie pióra, pióra kulkowe na naboje ogólnie wszystko do biura, wiem że wywoła to śmiech u pióro maniaków ale dla  niewtajemniczonych może to być alternatywa na zaznajomienie się z tym tematem. Tanie, dobre dla dzieci można to używać, kupować jak tanie długopisy jednorazówki. Naboje Cresco występują tylko w dwóch kolorach, czarnym i niebieskim określanym jako royal blue ale to taki inny royal blue, ma ciekawy odcień w padający w fiolet. Naboi jest więcej rodzai, są dla leworęcznych(szybko wysychające), dedykowane do piór kulkowych, zapachowe ale wszystkie tylko w tych dwóch kolorach. Zgadza się atrament jest importowany z Austrii, na pudełkach widnieje odpowiedni napis choć teraz na nowych partiach pisze Wyprodukowano w UE. Tu kolejna ciekawostka, tanie szkolne pióra Cresco w cenie 8-9zł mają bardzo dobre spływaki które pasują do chińskich piór Baoer/Jinhao, stalówki też mają niczego sobie, bardzo poprawnie piszące tylko jeden rozmiar M. Kupuję specjalnie te pióra jako dawcy spływaków, wymieniam ww. piórach bo są po prostu lepsze, recepta na suche modele Baoer lub Jinhao np. Baoer 388,051, Jinhao 886 i wszystkie które mają te same spływaki i stalówki. Spływaki i stalówki Cresco są mokre, głównie spływaki, po wymianie chińszczyzna pisze kapitalnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cresco ma pióra kulkowe na naboje, bardzo fajne rozwiązanie i pasują normalne, standardowe naboje. Naboje do piór kulkowych to zwykłe naboje pod względem wyglądu, atrament czymś tam się różni, podejrzewam że jest rzadszy. Naboje dla leworęcznych tak samo to zwykły nabój tylko z atramentem który szybciej wysycha, innowacyjność wnoszą tylko te długie,dwustronne jak opisałem wcześniej. Seria Magnum występuję w dwóch kolorach czarny i niebieski, seria Uniwersal tylko niebieski  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...