Skocz do zawartości

MiliM

Użytkownicy
  • Ilość treści

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Contact Methods

  • WWW
    milim.info
  • Instagram
    milim_pro

Profile Information

  • Płeć
    Male
  • Skąd jesteś?
    Warszawa
  • Zainteresowania
    MTB, design, narzędzia, mma, sztuka.

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

MiliM's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Dzięki wielkie za polecenie. Tak znam ale zawsze warto odświerzyć temat
  2. Oczywiście, jeśli jesteś z warszawy to zapraszam do pracowni, chętnie oprowadzę, pokażę co i gdzie robię i oczywiście dam wszystkie pióra do pomacania. Myślę że najłatwiejszy kontakt to moje insta @milim_pro Co do imprez to nie bywam, myślisz że powinienem? Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym.
  3. Niestety nie do końca się zgodzę. Skończyłem ASP i sporo miałem anatomii jak i o ergonomii produktu i o ile tak mamy podobną budowę ciała w znaczeniu ilość kończyn się zgadza, ilość organów i ich ułożenie z grubsza mamy podobne to gdy dochodzimy do detali a pióro absolutnie jest przedmiotem detalicznym różnimy się diametralnie. Mamy różne długości palców, grubości, ruchomość w stawach, sposób używania przedmiotów. Dlatego w tym samym ubraniu ktoś wygląda jak gwiazda a inna osoba jak lump, dlatego mamy przedmioty typu słuchawki dopasowywane do indywidualnych uszu, w jednym fotelu ktoś się rozpłynie a inna osoba nie będzie mogła usiedzieć a w autach mamy możliwość regulacji ustawień itp. Teza że ręka jest zawsze taka sama jest dla mnie jako projektanta nie do przyjęcia. Gdyby tak było mieli byśmy jeden rozmiar i krój rękawiczek i koniec. Dlatego jak pisałem, badanie czy kogoś coś zaboli pisząc moim piórem jest z grubsza bez sensu bo to cechy indywidualne. To czy jest ergonomiczne i czy jest intuicyjne owszem ale to dawno ten produkt ma za sobą. Natomiast dobór idealnego sprzętu pod własne preferencje i anatomię leży po stronie klienta. Każdy ma też inne potrzeby i upodobania, jeden lubi grube, duże i ozdobne pióra a inny małe, cienkie, minimalistyczne. Ostatnio kupiłem sobie rower i sporo czasu mi zajęło dopasowanie go idealnie pod siebie. Ale kupując produkt liczyłem się z tym że to mnie czeka. Pióra tak tuningować się nie da dlatego po prostu albo trzeba mieć kilka na różne przygody albo przyjąć strategię że nie wszystko jest dla wszystkich.
  4. Dzięki za odpowiedzi, Widzę dużo prywatnych preferencji, to dobre sugestie ale nie zbadam kogo co zaboli wpierw bo każdego zaboli co innego bo inaczej pisze, ma inna budowę itp. Jak się upuści na stalówkę to się popsuje stalówkę to akurat mogę już wyjaśnić Tak samo nie realnym jest dla mnie test przy użyciu stu chłopa bo nie mam dostępu do takiego zagęszczenia chłopa . Ale testy szczelności albo testy upadkowe to jest coś co zdecydowanie mogę wykonać i w tą stronę będę szedł. Mam też pomysł w stylu co się stanie po tygodniu na słońcu, albo w pralce (bo robię jak by nie było kieszoknowe pióra)
  5. Hej, pozwolę sobie odpowiedzieć zbiorczo. Chyba najłatwiej to zobaczyć moje prace na instagramie @milim_pro. tam regularnie wrzucam nowości. Co do projektu ze sprzęgłem to taki dość szalony pomysł, nie ukrywam że przerost mechaniki nad potrzeby ale po prostu lubię różne mechaniczne wyzwania i wynalazki. Pióro póki co jest w połowie konceptem w połowie w częściach, robię je w wolnych chwilach bo wiadomo jak jest ale gdzieś tam pomału posuwa się do przodu. Idea jest taka że ma ono swój własny zbiorniczek i aby je napełnić zasysa się poprzez zasprzęglenie tłoczka tłoczka. To tak w dużym skrócie. Pracuje w metalu głownie a stalówki uzywam schmidt.
  6. Jestem nowy na forum ale z piórami związany jestem od dawna. Postanowiłem się zarejestrować na forum bo potrzebuje pomocy w dość nie typowej sprawie. Produkuje i projektuje od wielu lat pióra i wpadł mi do głowy pewien pomysł. Chciał bym moje dzieła poddać testom w celu wykrycia jakiś wad albo po prostu udoskonalania produktu bo to jest jak by nie było mój cel jako projektanta. Dlatego zwracam się do was o pomoc w tym. Jakim testom powinienem poddać moje pióra? Mogą być bardzo różne, ciężkie i nietypowe. Co uważacie ze pióro powinno znieść, jakie nietypowe sytuacje się wam przytrafiły? Chętnie usłyszę wasze propozycje bo jednak świeże spojrzenie z boku to podstawa, ja za długo to robię i mam na bank skrzywienie zawodowe i brak obiektywizmu. Zbiorę najlepsze pomysły i nagram filmiki z testami najuczciwiej jak się da i opublikuje na moich social mediach (jak by kogoś zainteresowało jakie pióra robię to zapraszam na mój instagram @milim_pro). Nie chce robić porównań z innymi produktami bo to zadanie raczej dla niezależnych kolekcjonerów i nie o to chodzi poza tym jako producent raczej nie był bym obiektywny nawet jak bym chciał. Co sądzicie o takim pomyśle i czy pomożecie mi z pomysłami?
  7. Bardzo ciekawy temat, ja od dłuższego czasu planuję produkować własną stalówkę do moich piór. Nie zabrałem się póki co do tematu ale robiłem próby i mam maszyny do produkcji. Napotkałem co prawda inne problemu ale rozcinanie akurat nie jest jednym z nich. Jeśli ktoś by chciał pokombinować i pobawić się tematem to zapraszam do pracowni.
  8. Ja robię tak, kupuje najgrubszą igłę jaką mają w aptece tępię na jakiejś szlifierce i gotowe, Oczywiście nie każdy ma takie zaplecze sprzętowe jak ja dlatego myślę że zwykły papier ścierny typu 240 wystarczy.
  9. Patrząc na te pióra przypomniało mi się jak zajmowałem się naprawą mieczy japońskich i dostawałem różne zabytkowe saya (pochwy) Piękną mają tą tradycję pracy w lace.
  10. Witam To mój pierwszy post na forum poświęconym piórom w życiu co może wydawać się nieco kuriozalne zważywszy ze je produkuje. Ale wiecie jak to jest, jak człowiek się od rana do wieczora w czymś grzebie to potem nie ma już siły jeszcze o tym pisać. Ale przełamałem się i zarejestrowałem tutaj. Jeśli ktoś by miał zatem pytanie o pióra od kuchni to zapraszam.
×
×
  • Utwórz nowe...