Skocz do zawartości

Czy to podróbka sonneta?


Arej

Polecane posty

Witam. Na podstawie tych zdjęć nie ma szans stwierdzić czy to podróbka czy oryginał. Jednak mam podejrzenie że to perfidna, chińska podróbka. Typowa wpadka Chińczyków, skupiają się na wyglądzie, wykończeniu ale ignorują charakterystyczne loga Parkera które różnią się w zależności od rocznika. Pióro przypomina wczesną serię Sonneta Black Mate GT, wzór stalówki, ozdobny pierścień sugeruje że jest to model z lat 1994-98 tylko problem stanowi napis na skuwce, logo Parkera, charakterystyczna litera P to późniejszy wzór, ta seria w tym wykończeniu, wzornictwie miała stare logo Parkera. Ponadto na zdjęciu z napisem na skuwce brakuje napisu France i datownika, wygląda to na retusz zdjęcia. Nie ma sensu oceniać wartości a tym bardziej autentyczności na podstawie tego typu zdjęć, tu nic nie widać, ma znaczenie każdy detal, każdy drobiażdżek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzeczywiście, na podstawie zamieszczonych zdjęć trudno o ocenę. Ja jednak kupiłem pióro Parker Sonnet Stainless Steel Chrome Trim w roku 2004, w sklepie w Rzeszowie i na skuwce jest to samo - paskudne zresztą - logo, a zdobienia na stalówce są identyczne jak te na zdjęciu. W moim przypadku było to pióro raczej oryginalne (sklepowe). Moje datowane jest na rok 2003. Z oznakowaniem piór Sonnet i rodzajami wykończeń był chyba niezły bałagan co znacznie ułatwia życie podróbkom.

Miłego dnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź poproszę sprzedawcę o dokładniejsze zdjęcia i wtedy ty wstwie dziękuje za pomoc :) patrzyłem na różne str. Gdzie pokazują różnice między oryginałem a podróbką i po tych fakt beznadziejnych zdj wydawało mi się że to oryginał więc dziękuję za informację 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga tomaszk1 to nie koniecznie musi być podróbka, całkowicie pominąłem późne serie tych piór a Sonnet nazwijmy umownie MkI był długo produkowany w tej postaci. To może być rocznik 03-04.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Oznaczenie sugeruję że jest to pióro z 3 kwartału 2001r. France bo tam są produkowane te modele a oznaczenia U.III bo tak to jest oznaczane po roku 2000 to system datowania Parkera tzw.QUALITY PEN notabene trochę nie precyzyjny system ale zostawmy ten temat na kiedy indziej. Oznaczenie to może też sugerować rocznik 2011 i tu wychodzi niedoskonałość tego datowania, te kody powtarzają się. W takim przypadku ma znaczenie wygląd danego modelu, logo na stalówce, wykończenia skuwki itd. Ten sam model Parkera różni się wyglądem w zależności od okresu w którym był produkowany i to też jest istotne przy weryfikacji oznaczeń okresu produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na podstawie zdjęć i oznaczeń nikt Ci na 100% nie zagwarantuję ale wygląda na oryginał. Chińskie podróbki niby też mają oznaczenia ale Chińczycy trochę sami zdradzają że to jest podróbka bo często te oznaczenia roczników nie pokrywają się z wyglądem modelu który był produkowany w danym okresie. Np.Sonnet ma datownik z rocznika 90 a ten model wszedł do ogólnej sprzedaży w 1994r. a stalówka ma logo z rocznika 2010 takie robią podróby Chińczycy ;) Myślę że to oryginał, nie widziałem podróbek z tego typu stalówkami tzn.grawerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, system2 napisał:

Dobra.Oryginał czy podróbka?Nie ważne.Jak się nim piszę?

Dla mnie ważne jak kupuje sonneta to chce mieć odczucie że mam prawdziwego sonneta a jak chce chińczyka to spoko kupuje na aliexpress byle nie podróbę bo poprstu nie lubię 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Sonnet świetne pióro, bardzo uniwersalne, w pewnym sensie przy dłuższym używaniu może być aż nudne(w pozytywnym tego słowa znaczeniu) bo nie ma się do czego przyczepić. Forma pióra, proporcje, waga wszystko tak ze sobą współgra że pióro może być dla każdego. Podobnie wygląda pod względem pisania, ogólnie Sonnet posiada cechy piór z droższego pułapu cenowego, w najtańszych wersjach mógłby kosztować stówkę mniej, byłby bardziej dostępny cenowo bo to bardzo udany model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...