Skocz do zawartości

umarł mi stary Apostrophe :(


zwanzig

Polecane posty

Drodzy Koledzy Specjaliści!

Upadło mi dzisiaj pióro (stary apostrophe) rzecz o wartości sentymentalnej więc tym bardziej mi żal. Kawalątek czubka stalówki się uszczknał więc nie do uratowania. Czy mogę zakupić stalówkę allure/graduate? Czy to jest ten sam gwint?

Może robił ktoś podobna zamianę? :(((Pomóżcie... Bardzo proszę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zdjęcie co Pan wysłał to chyba bardziej zabytkowe pióro niż moje :) zależy mi bo wartość sentymentalna.. Myśli Pan że możliwa jest zamiana przez zakupienie samej stalowki do allure/graduate (całej tej części przedniej jak to w sklepach nazywają) i wkręcenie do obudowy tego mojego... no nic innego mi nie przychodzi do głowy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ten ułamek stalówki to napisz do @syrius. Z tego co wiem, On potrafi zdziałać cuda. Pisał, że uratował stalówkę lutując kawałek ziarna (kwas solny). Napisz do Niego. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, samą stalówkę można wymienić. Oczywiście, pewnie Ci zależy żeby była oryginalna. Bo stalówek o tym samym rozmiarze można znaleźć wiele, ale w sumie nie o to chodzi. Zaraz poszukam, to może coś podrzucę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno na Forum PWF nie mówimy sobie na Pan/Pani, chociaż dla większości mógłbym być dziadkiem :) :) Ale nie o to chodzi. Mówimy sobie po nicku, albo na TY ;) 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zwanzig napisał:

Boże nie mam to pyłek maciupki taki... szukam po podłodze ale nie ma szans... 🧐😟

Poszukaj jeszcze, bo warto. Wiem co mówię, bo widziałem już naprawy gorszych przypadków. A jak znajdziesz  pisz do @syrius. Spójrz jeszcze na powyższy link. Sekcja może się różnić, ale samą stalówkę można przełożyć. Tyle, że w oryginale sprzedają komplet, podobnie jak w Parkerach i innych piórskach. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie tam.. nie znajdę.. ;(nie masz szan...

wyciągałam już kiedyś stalówkę i pływak do czyszczenia z tego mojego (po lekturze tutejszego forum) i potem było cacy.. do dnia dzisiejszego.. myślisz Franku, że można zakupić tę sekcję z ebay'a? ona jest do Graduate a rozmawiałm dzis z serwisem i oni mnie nastraszyli że nie że graduate i allure to co innego niż apostrophe... ;(a gdzieś na forum przeczytalam co innego :( wiem że serwis to na swoja mańke będzie gadał.. dlatego ciut im nie ufam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zwanzig napisał:

wiem że serwis to na swoja mańke będzie gadał.. dlatego ciut im nie ufam

Akurat tu masz rację, dlatego najlepiej byłoby uściślić jakie wymiary ma ta stalówka i jakie wymiary ma ta graduate. Poczekaj chwilę, pewnie tu zaraz ktoś z forum się wypowie odnośnie możliwości przełożenia tej stalówki. Z daleka wygląda na ten sam rozmiar. Oczywiście cały czas piszę o stalówce, bez sekcji. Często sprzedawcy używają słowa "stalówka" w odniesieniu do całej sekcji - czyli spływak + tuleja + stalówka właściwa. W/g mnie sama stalówka od graudate / allure pasuje do apostrophe. Ale jak się mylę to przepraszam. Jest piątek, weekend, zaraz tu pewnie nastuka ktoś, kto ten temat lepiej ugryzł.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że trzeba będzie improwizować i kupić sekcję od Allure/Graduate dla samej stalówki bo do Apostrophe nie kupi się. Waterman/Parker i nie tylko te dwie marki sprzedają stalówki tylko w takiej formie tj.cały komplet z sekcją i nie ma nawet o czym dyskutować w sklepach, sekcje się różnią i nie będą pasować do pióra. Trzeba kupić komplet i przełożyć samą stalówkę a Allure/Graduate to w prostej linii następcy Apostrophe, pióra różniące się szczegółami ale te same pod względem stalówki. Szkoda tej złoconej stalówki, w następcach są bez pozłoty, koszt sekcji Allure/Graduate to 40zł w sklepie Waterman, na Allegro 41-42zl plus koszt wysyłki.  Nie mam tych piór, nie wiem jak wygląda bezpośrednie porównanie stalówki Allure z Hemisphere, za 75zł można kupić sekcję ze złoconą stalówką ale czy one mają taką samą wielkość, nie mam pojęcia. Ogólnie pozostało kombinować. Przykra sprawa -_-

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syriusie a podpowiedz mi, Franek zasugerowal na ebay taka sekcje zlocona do graduate twoim zdaniem ten sprzedawany chyba przez Niemca przedmiot ma sens? (przelozylabym sama stalowke) link jest w poscie Franka. T

Moja pozlota juz mi troche schodzila.. Ale stalowka pisala 😞 ddo dzis. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zwanzig napisał:

Syriusie a podpowiedz mi, Franek zasugerowal na ebay taka sekcje zlocona do graduate twoim zdaniem ten sprzedawany chyba przez Niemca przedmiot ma sens? (przelozylabym sama stalowke) link jest w poscie Franka. T

Moja pozlota juz mi troche schodzila.. Ale stalowka pisala 😞 ddo dzis. 

Sens to ma, bo jak napisał @syrius - stalówka pasuje. Ale poszukaj gdzieś taniej, bo ja tylko podpowiadałem orientacyjnie (okazało się, że dobrze), że te pióra mają takie same rozmiary stalówek. Teraz poszperaj na Allegro, Amazonie, OLXie, Ebay. Jest duża szansa, że trafisz na używane pióro taniej niż nowa stalówka w serwisie. Ten drugi link, który Ci wysłałem z Allegro, bodajże z 2011 roku to było właśnie to pióro za ok. 50 zł. Tam jest telefon do sprzedawcy. Zaryzykuj, może jeszcze ma to pióro. To byś jeszcze miał resztę na części zapasowe :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @zwanzig jeśli chcesz zakupić stalówkę do Allure - Graduate z tym że jest CT ty masz GT rozmiar  M 

https://allegro.pl/oferta/stalowka-waterman-allure-graduate-ct-m-medium-7756405064

 tu masz rozmiar F ale CT

https://allegro.pl/oferta/stalowka-waterman-allure-graduate-ct-f-fine-7756406541

o ile się nie mylę, bo kiedyś chyba zmieniałem stalkę z Watermana Expert do Allure czy odwrotnie --- nie pamiętam :bezradny:  to też jest, z tym że rozmiar EF ale kolorek GT

https://allegro.pl/stalowka-waterman-expert-gt-ef-extra-fine-i7756386088.html

z Hemisphere o ile wiem to nie pasuje, więc na tym się nie skupiaj.  Powodzenia :thumbup:

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 :mosking: nie szkodzi ------ co do stalek z Allure to masz pewność że będą pasowały, :thumbup:

jeśli chodzi o stalki z Experta to 100% pewności nie mam to było dawno z 2 -3 latek temu, ale o ile pamiętam to nie było problemu z zamianą do Allure, więc jeśli by się to potwierdziło to z Experta też będą pasować <<<< ja już Experta nie posiadam jedynie Allure >>>> więc jak widzisz trudno o faktyczne wizualne porównanie ----- ale poczekaj --- trochę cierpliwości inni się wypowiedzą w tym temacie i potwierdzą lub zaprzeczą. :bezradny:

wyszukałem dawny post potwierdzający wymianę stalki Experta :)  poczytaj :thumbup:

 

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwanzig Kolega YAMAHAL podał linki do aktualnych ofert sprzedaży stalówek pasujących do Apostrophe, pewne już sprawdziłaś. Wszystkie stalówki podane w linkach pasują do twojego pióra. Pasuje więcej stalówek ale to stare modele Watermana więc równie trudne do znalezienia i drogie, nie ma sensu nawet podawać z których modeli piór jeszcze pasują. Na pewno nie pasują od Hemisphere. Jeśli chodzi o stalówkę od Experta, ta dwukolorowa pasuję ale tylko ta dwu kolorowa. Podobno stalówki w wersjach CT(chrom) są dodatkowo polerowane i coś tam jeszcze jest zmienione. Także masz już wybór, tańsze ale skromniejsze w wyglądzie od Allure/Graduate lub tą droższą, ładniejszą od Experta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...