Skocz do zawartości

Kaweco Student


Gość

Polecane posty

Witam, od kilku miesięcy zastanawiam się nad zakupem Kaweco Student w wersji czarnej, stalówka B. Planuję zakup wraz z konwerterem. Upatrzyłem sobie to pióro ponieważ posiadam K. Brass Sport, niestety dla mnie jest za ciężkie i służy tylko okazjonalnie. Czy zechciałby ktoś z Was na bazie własnych doświadczeń z tym piórem napisać kilka zdań, na jego temat? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji dot. np. jego wagi. Znam tylko wymiary. Jakie macie wrażenia z pisania?  Czy palce nie zsuwają się z tej metalowej sekcji? O stalówce wiem dużo, bo taka sama jest w Kaweco Sport. Natomiast reszta to enigma. Za każdą uwagę będę bardzo wdzięczny, ponieważ tylko na PWF można zaczerpnąć garść rzetelnych informacji. Oglądałem na YT "review" Studenta, mimo to wolę usłyszeć kilka opinii od Was. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Aventador13 napisał:

Pióra używam do dziś. To dość udane pióro i bardzo rozsądne w takiej kwocie. Z metalowej sekcji mogą się zsuwać palce bo jest na wysoki połysk, ale nie jest to jakoś bardzo częste żeby nie dało się z tym żyć.

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie coś mi GPS źle wskazał i nie znalazłem Twojej recenzji. W zasadzie wszystko tam zawarłeś. Powiedz mi tylko jakie w tym piórze zostało użyte tworzywo? I Jeszcze kilka słów n/t konwertera. Czy warto zamawiać?

Pozdr. Franek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to dokładnie za tworzywo. Jeśli chodzi o odczucia to są to wrażenia pozytywne. Jest to plastik dość gruby i nie wygląda na kruchy. Do tego pióra pasują konwertery Kaweco, a co do innych do niestety nie przymierzałem - dlatego że ta firma robi bardzo dobre konwertery, a tłoczek przesuwa się gładko, więc nie szukałem zamienników.

Czy warto zamawiać? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć Ty. Ja mam dwa te pióra i generalnie poleciłbym je. Natomiast gdybym miał kupić trzecie, to chyba wolałbym dołożyć jeszcze stówę czy dwie i kupić coś japońskiego. Moim zdaniem jeżeli szukasz pióra w takim przedziale cenowym i Student podoba Ci się, to raczej nie powinieneś załować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Aventador13 napisał:

Nie wiem co to dokładnie za tworzywo. Jeśli chodzi o odczucia to są to wrażenia pozytywne. Jest to plastik dość gruby i nie wygląda na kruchy. Do tego pióra pasują konwertery Kaweco, a co do innych do niestety nie przymierzałem - dlatego że ta firma robi bardzo dobre konwertery, a tłoczek przesuwa się gładko, więc nie szukałem zamienników.

Czy warto zamawiać? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć Ty. Ja mam dwa te pióra i generalnie poleciłbym je. Natomiast gdybym miał kupić trzecie, to chyba wolałbym dołożyć jeszcze stówę czy dwie i kupić coś japońskiego. Moim zdaniem jeżeli szukasz pióra w takim przedziale cenowym i Student podoba Ci się, to raczej nie powinieneś załować.

No to jak mówią: "Jestem w domu". Przekonałeś mnie i zamawiam pióro. Może wreszcie mi nadgarstek odpocznie od Kaweco B.S. Od bardzo dawna piszę piórami i szczerze powiedziawszy to z łezką w oku wspominam moje pierwsze pióro wieczne "Inco Veritas" udające Pelikana. Mocne tworzywo, tłok i złocona stalówka. To było coś. Teraz przez te wszystkie lata poszukuję jakiegoś pióra, które wreszcie będzie tym jedynym... Ale widzę, że tu na forum większość tak ma. Jak rycerze króla Artura, poszukujemy Graala :)

Dzięki jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko się rozegrał temat, ale w sumie mogę dodać, że ja też mam pozytywne odczucia (zarówno odnośnie pióra jak i konwertera). 
Będziesz zadowolony, bo pióro wygląda naprawdę świetnie (jest bardzo eleganckie i nie wstyd wyciągnąć jak się jest w garnitur ubranym, powiedziałbym, że sprawia wrażenie droższego niż jest w rzeczywistości), ale na co dzień też świetnie się sprawuje. 

 

U mnie stalówka EF

POH6DyZh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon jeszcze jedno, bo mnie to męczy. Czy ta lustrzana powierzchnia sekcji nie sprzyja zsuwaniu się palców podczas pisania? Mam niestety tendencje do lekkiego pocenia się dłoni, przy dłuższym "wysiłku" - przy pisaniu piórem. Dlatego jeszcze myślę czy nie kupić DiplomataTravellera... Ma sekcję z tworzywa. Już sam nie wiem. No i przy okazji, czy można nieco odgiąć klips, żeby łatwiej wchodził za brzeg kieszeni? Zależy mi na tym, bo często przenoszę przybory piśmiennicze wsunięte do kieszonki marynarki.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawel. napisał:

Diplomat Traveller jest mniejszy, więc nie każdemu go będzie wygodnie trzymać, warto się nad tym zastanowić.

To akurat bym przeżył, bo pisałem Noodlersami Standard i to trochę rozmiarowo jest podobne. A może masz wiedzę n/t jak się sprawuje sekcja w Diplomacie? Jest plastikowa. Czy nie pęka? I jeszcze jedno stalówka w Diplomacie jest mocowana na wcisk czy podobnie jak w Kaweco [tulejka z gwintem]?

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diplomat o ile nic się nie zmieniło ma spływak i stalówkę wciskaną. Używałem te pióro ok.20 lat i wydałem a teraz żałuję, bardzo solidne pióro, nie za duże. Stalówki do tych piór robi JoWo wg. mnie to pióro jest bardziej przewidywalne jak Kaweco pod względem stalówki ale to już moja taka nic nie znacząca opinia. Polecam pióro, dobry stosunek jakość/cena, na koniec linki do filmików  (być może widziałeś)  https://www.youtube.com/watch?v=732n0yaYX4c ,   https://www.youtube.com/watch?v=hrkvhduM-qw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał76 napisał:

Diplomat o ile nic się nie zmieniło ma spływak i stalówkę wciskaną. Używałem te pióro ok.20 lat i wydałem a teraz żałuję, bardzo solidne pióro, nie za duże. Stalówki do tych piór robi JoWo wg. mnie to pióro jest bardziej przewidywalne jak Kaweco pod względem stalówki ale to już moja taka nic nie znacząca opinia. Polecam pióro, dobry stosunek jakość/cena, na koniec linki do filmików  (być może widziałeś)  https://www.youtube.com/watch?v=732n0yaYX4c,   https://www.youtube.com/watch?v=hrkvhduM-qw

Widziałem, dzięki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Franek napisał:

@Szymon jeszcze jedno, bo mnie to męczy. Czy ta lustrzana powierzchnia sekcji nie sprzyja zsuwaniu się palców podczas pisania? Mam niestety tendencje do lekkiego pocenia się dłoni, przy dłuższym "wysiłku" - przy pisaniu piórem. Dlatego jeszcze myślę czy nie kupić DiplomataTravellera... Ma sekcję z tworzywa. Już sam nie wiem. No i przy okazji, czy można nieco odgiąć klips, żeby łatwiej wchodził za brzeg kieszeni? Zależy mi na tym, bo często przenoszę przybory piśmiennicze wsunięte do kieszonki marynarki.

Mi tez trochę pocą się dłonie, ale nie zauważyłem, żeby sekcja była w jakiś spobób kłopotliwa dla mnie. Moim zdaniem pióro jest na tyle atrakcyjne cenowo, że warto je mieć nawet jesli nie jako głowne. co do klipsa, to wydaje mi się, że odgięcie nie powinno sprawiać problemu. Ja zostawiłem tak jak jest fabrycznie, a udaje się nawet zaczepić o kieszeń jeansów (bo zdaza mi się tak nosić pióra),

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco Student to też dobry wybór, Diplomatem pisałem niemal na co dzień, Kaweco Student posiada moja druga połówka w kolorze niebieskim, pisałem nim trochę. Nie obawiaj się metalowej, śliskiej sekcji, jest bardzo dobrze wyprofilowana, jak nie masz dużych dłoni, palców to profil sekcji jest wręcz idealny. Palce same układają się w zagłębieniu i chwyt jest pewny. Ja też mam problem z mocno pocącymi się dłońmi, pióra z tak wyprofilowanymi sekcjami są dla mnie bardzo wygodne. W skrajnych przypadkach można chwycić troszkę wyżej, za gwint. Ogólnie oba pióra bardzo udane choć różne, w Kaweco musiałem poprawić stalówkę F, była zbyt mocno ściśnięta na ziarnie(słaby przepływ), o Diplomacie nie napiszę jak to wyglądało, to było bardzo dawno jak je dostałem 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał76 napisał:

Kaweco Student to też dobry wybór, Diplomatem pisałem niemal na co dzień, Kaweco Student posiada moja druga połówka w kolorze niebieskim, pisałem nim trochę. Nie obawiaj się metalowej, śliskiej sekcji, jest bardzo dobrze wyprofilowana, jak nie masz dużych dłoni, palców to profil sekcji jest wręcz idealny. Palce same układają się w zagłębieniu i chwyt jest pewny. Ja też mam problem z mocno pocącymi się dłońmi, pióra z tak wyprofilowanymi sekcjami są dla mnie bardzo wygodne. W skrajnych przypadkach można chwycić troszkę wyżej, za gwint. Ogólnie oba pióra bardzo udane choć różne, w Kaweco musiałem poprawić stalówkę F, była zbyt mocno ściśnięta na ziarnie(słaby przepływ), o Diplomacie nie napiszę jak to wyglądało, to było bardzo dawno jak je dostałem 😉

Dzięki panowie @Michał76 i @Szymon, muszę więc sam podjąć decyzję, czy Diplomat, którego stalówka potrafi flexować i jest to pióro zgrabne, podobne do Noodler'sa Standarda czy Kaweco Student, zrobionego podobno z wytrzymałego akrylu. Wiem, że stalówki w Kaweco potrafią podnieść ciśnienie, ale jestem na to przygotowany, przeszedłem survival z Kaweco B.S. Teraz pisze jak trzeba, ale ten nieszczęsny ciężar... Mój nadgarstek niestety niedomaga i nie mogę dłużej pisać tym piórem. 

Edytowano przez Gość
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawel. napisał:

Może coś od Watermana?

Ale co byś polecił? Tylko mój budżet jest trochę nieduży ;(Maks. 200 zł). I jeszcze jedno - odnośnie tego Diplomata Travellera - co możesz napisać o stalówce? Wolałbym usłyszeć tu kilka słów niż oglądać ohy i ahy na YT :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...