Skocz do zawartości

Recenzja stuba 1.1 w TWSBI Eco


Ziemniaczek

Polecane posty

Cześć, 

chciałbym przedstawić Wam próbkę pisma stuba 1.1 w TWSBI Eco razem z mini-recenzją.

Mam nadzieję, że tekst jest w miarę czytelny. Uznałem, że recenzję stalówki należy napisać odręcznie, tworząc tym samym wielką próbkę pisma :)

Obok, na marginesie, dodałem znaczek miary nachylenia stalówki, którego nie zmieniałem przez kolejne linijki. 

dEU7O3r.jpg

 

g79pIQJ.jpg

Można zaobserwować, że nie każdy krój pisma nadaje się do pisania stubem. Pisałem przez jedną kratkę w celu zobrazowania ilości,,miejsca" między i w linijkach. Z linijką czy dwiema przerwy można pisać nawet stubem 1.9 ;)

Zapraszam do zakupu, a tych niezdecydowanych do przemyśleń :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki stub w TWSBI są super. Piszą mokro, gładko i dają różnicę w szerokości linii :). Philip z TWSBI potwierdził, że w ECO są stosowane różne spływaki. Inne dla stalówek EF i F. Inne dla M i B. Jeszcze inne dla stubów 1.1. Wyglądają podobnie, ale mają inaczej wyregulowany przepływ atramentu.

Porównanie, które może Wam się przydać:

TWSBI_porownanie_rozmiary_stal%C3%B3wek.

Do przeczytania,
Marcin

Edytowano przez Pioromaniak.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dzięki za recenzję. Choruję trochę na stuba. Problem jest taki że od dawna piszę w jeden kratce bez zostawiania przerwy pomiędzy wierszami. Lubię drobne pismo. Jakbym dopadł stuba to byłoby to wbrew dotychczasowym nawykom. Musiałbym na przykład robić odstęp i zwiększyć litery. Innym pomysłem mogłoby być przejście na "szeroką linię", co może się podobać, ale w moim przypadku będzie mało używane (notuję w kratce). Dodatkowo zwiększenie rozmiaru liter w połączeniu z ręką nauczoną pisać małe litery może się okazać ślepym zaułkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...