Skocz do zawartości

Paili 002


Vermis

Polecane posty

Na internetowych aukcjach można znaleźć różne osobliwości. Kiedyś wylicytowałem jedną z nich.
Oto Paili 002.

w9vTuLT.jpg

Udało mi się utargować około 2,5$ dolara. Zdjęcia na aukcji były średniej jakości, więc brałem je trochę w ciemno. Kiedy otworzyłem paczkę, okazało się, że jest to klon modeli innych firm, takich jak Wing Sung 659 lub Hero 1202.

f718itg.jpg

Ogólnie rzecz ujmują, najpiękniejsze to ono nie jest. Sprawia wrażenie "niższej półki". Jest kanciaste, brakuje mu stylistycznej harmonii. Prześwitujące, pełne załamań wnętrze również średnio się komponuje z resztą. 

bI5dOrl.jpg

Wydaje mi się, że największy udział w brzydocie ma skuwka. Wspomniałem już kształt, ale podobnie klips i nadruki wyglądają nieciekawie.

qr2Ocj8.jpg

Zgodnie z chińską tradycją, klips jest sztywny i ciężko go używać.

Sekcja i spływak są, dla odmiany, zupełnie w porządku. Przejrzysty plastik sprawdza się tutaj wyśmienicie.

MBNCvwA.jpg

Można obserwować spływający atrament i w ten sposób nauczyć się jak działa spływak oraz dowiedzieć się co się dzieje, kiedy wtłaczamy atrament na siłę. ;) Co prawda sekcja, jest krótka i wąska, ale przejście w korpus jest płynne, więc można trzymać jak się chce.

KU8025E.jpg

Stalówka jest po prostu świetna. Po pierwsze, nie jest szpetna, a to dość ważne. 

5igi2kK.jpg

Po drugie, to jest rasowa EF-ka o grubości linii 0,3 mm.

cRmk4al.jpg

Do tego atrament jest dostarczany bardzo wydajnie. Mimo tak małego ziarna, pisze się na prawdę przyjemnie. Może nie sunie gładko jak po lodzie, ale ma to swój urok. Wrażenia są porównywalne do pisania ołówkiem lub cienkopisem.

QG5pA8B.jpg


W zestawie jest również konwerter. Wygląda na solidny. W środku ma sprężynkę, która zapewnia stały dopływ atramentu.

NCK5cHK.jpg


 

PODSUMOWANIE

 

Parametry techniczne:

  • długość bez skuwki 12.2 cm
  • długość ze skuwką 13.6 cm
  • długość ze skuwką na korpusie 15 cm
  • waga ze skuwką 12.5 g
  • waga bez skuwki 8 g
  • grubość linii 0,3 mm
  • cena: 2,5 $
  • naboje standardowe/konwerter w zestawie

Zalety

  • komfort pisania
  • niska cena
  • zakręcana skuwka
  • małe rozmiary
  • możliwość przerobienia na eyedropper

Wady

  • wygląd


W tym przypadku nie odważę się na werdykt. Jakie pióro jest każdy widzi. Pomijając walory estetyczne, wszystkie pozostałe cechy zbliżają je do cienkopisu. Pisze cienko, pewnie i z delikatnym oporem. Jest małe, lekkie i niezawodne. Myślę, że jeżeli ktoś chce robić małe dopiski i nie zamierza nikomu imponować swoim piórem, to będzie w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Vermis napisał:

@Wąsaty Mnie taka stylistyka nie przypadła do gustu, ale oczywiście jeżeli Tobie się podoba, to cieszę się Twoim szczęściem. ;) 

Wyjaśnij mi proszę w jakim celu je zakupiłeś?

No, chyba, że kupiłeś kota w worku :) Nie rzuciwszy wzrokiem na one pióro :)

 Z tym szczęściem to dałeś czadu ale nie jest źle.

Z eyedropperem bym się wstrzymał, bo najpierw trzeba zakleić dziurkę w korpusie.

No tak. Nie doczytałem : kiepskie zdjęcia.

Edytowano przez Wąsaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co nie napisałem tego złośliwie. Chodziło mi o to, że jak się Tobie podoba, to masz w perspektywie świetne pióro, bo wygląd to chyba jego jedyna dyskusyjna cecha. ;)

Kupiłem jakoś w amoku licytowania, ale ostatecznie nie żałuję. Bardzo często go używam.

U mnie nie ma dziurki. Próbowałem przedmuchać, jest szczelne. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Yiren dali stalówkę F oraz EF, niby to samo co w WS, ale inny materiał. Wing Sung jest miękki, sprężysty. Natomiast Yiren twardy. Ale obydwie lepsze są niż w Pilocie. Może dlatego, że Pilot 78G ma specyficzny szlif irydu. Ile mnie kosztowało wysiłku, żeby dopasować pod siebie, normalnie myślałem, że wyrzucę je.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visvamitra Niestety nie. Pióro nie jest do tego fabrycznie przystosowane, a nie chcę go zalewać, bo dobrze się pisze z konwerterem. Tym bardziej, że nie pochłania dużo atramentu.

Trzeba by było je uszczelnić, ale nie widzę technicznych przeszkód, żeby to zrobić. Jak już wspominałem - w korpusie nie ma żadnych otworów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...