Jump to content

Rinke

Użytkownicy
 • Content count

  270
 • Joined

 • Last visited

About Rinke

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

281 profile views
 1. Hmmm nic nie widzę...🤔
 2. Faber-Castell Basic Leather

  Super recenzja. Tylko dwie uwagi: 1) to nie skóra a materiał skóropodobny, 2) sekcja nie jest pokryta gumą, to plastik tylko w dotyku daje takie uczucie jakby to była guma. Sekcja jest taka sama we wszystkich Basicach. Często ten model kupowałem na prezenty dla ludzi na kierowniczych stanowiskach, bo dobrze wygląda i ma świetne właściwości piśmiennicze .
 3. W piórach Faber Castell można wymieniać stalówki pomiędzy różnymi modelami bo są to te same stalówki. Jak najbardziej wizyta na dniu pióra wiecznego będzie bardzo dobrym pomysłem. Będziesz miała okazję popisać wszystkimi piórami jakie zostały powyżej wymienione. Oprócz sklepów będą też ludzie z tego i sąsiedniego forum. Wystarczy sie przełamać i po prostu podejść, przedstawić się i wprost zapytać czy możesz. Uwierz mi nikt Ci nie odmówi, my bardzo lubimy dzielić się naszymi skarbami i lubimy doradzać. A na żywo z piórem w ręku jest to łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Jestem pewien że zaoszczędzisz pieniądze na nietrafione zakupy. Więc nie zastanawiaj się dłużej tylko planuj przyjazd do stolicy☺️.
 4. Stalówka Faber-Castell

  Tak, ta sama stalówka jest montowana w różnych modelach. Ogólnie stalówki Fabera zbierają bardzo dobre recenzje. Ja ze swoich jestem zadowolony (rozmiar F), a używam jako wołów roboczych na codzień.
 5. Nie ponoć, tylko robił. Nie tyle garnitury co raczej mundury.
 6. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Tak, możliwe jest takie wytłumaczenie. Cieniowanie jest widoczne również w stalówce XF, a w F jest bardzo widoczne i moim zdaniem wyglada to bardzo fajnie.
 7. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Po dwóch miesiącach nic nie zajaśniał. Użyty papier to najzwyklejszy papier xero. Pióro Faber Castell Basic F oraz niemiecki vintage z mokrą stalówką coś około XF. Edit: Atrament w nabojach.
 8. Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Ja tam niejeden dłuższy protokół spisałem tym turkusem i żadnego bólu głowy nie uświadczyłem jak również inni, którzy musieli to po mnie przeczytać. Udany atrament za śmieszne pieniądze. Z porównań moich i innych wynika że jest identyczny z turkusem Lamy (przynajmniej w kolorze, właściwości nie porównywałem).
 9. Noodler's King Philip Requiem

  Atrament Apache Sunset ma z kolei ładny zapach, chyba migdałowy o ile pamiętam. Więc smrodek to nie jest charakterystyczna cecha wyrobów Noodlers'a .
 10. Kaweco Sport (wersje plastikowe)

  Do Pilota Plumixa...
 11. Faber-Castell Basic Black Carbon

  Mam od dwóch lat, używane prawie codziennie, pęknięć ani innych oznak używania brak.
 12. Jinhao 599

  To lepiej nie myśleć czym grozi wchodzenie na takie forum internetowe jak to. Problemy finansowe jak nic. I znam więcej takich niż dwoje...
 13. Kaweco Sport Classic

  I tu @Kleks się mylisz. @Grossus reklamował pióro u sprzedawcy, oficjalnego dystrybutora firmy Kaweco jakim jest f-pen, a nie żadnego niezależnego specjalisty. Czyli postąpił tak jak chciałbyś żeby postąpił. Czyli firma Kaweco dowie się że wyprodukowała wadliwy egzemplarz.
 14. Dlugopis na naboje atramentowe

  @Ziemniaczek ja wiem żeś jeszcze młodziutki, i tym bardziej doceniam zaangażowanie w rozbudowę forum. Ale bardzo cenimy sobie również poprawność językową. A Twoje posty czyta mi się czasami (nie wszystkie na szczęście) dość ciężko. Straszny bałagan w składni zdania wprowadzasz. Więcej nauczyć musisz się młody padawanie
 15. Kaweco Sport (wersje plastikowe)

  @Kleks zjedz Snickersa... Nie odnosiłem się do samych stalówek a tylko do samego sformułowania użytego przez naszego kolegę @Aventador13 a w zasadzie do Twojej mylnej interpretacji, poruszonej w poście skierowanym do koleżanki @alrun. Przez analogię: "wykonanie utworu było nie doskonałe" - czyli wykonanie było poprawne ale jeszcze nie doskonałe. Natomiast wracając do samej recenzji, gdyby @Aventador13 napisał że 8 stalówek na 10 pisało od początku źle (a nie "nie doskonałe) to nie byłoby tej rozmowy. To tylko moje zdanie i broń boże nie mam zamiaru wcinać w tą bardzo fajną i obiektywną recenzję.
×