Jump to content

Rinke

Użytkownicy
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

About Rinke

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

474 profile views
 1. Rinke

  Przebarwienia na stalówce

  Wacik kosmetyczny z pastą do zębów, najlepiej taką zwykłą białą też sobie bardzo dobrze poradzi☺️
 2. Rinke

  Pióro szybko wysycha

  Jeśli będzie ktoś chciał użyć kleju "wikol", a dokładniej kleju winylowego to raczej takiego z oznaczeniem D3 lub D4. Im wyższa liczba po literze D tym wyższa wytrzymałość kleju i jego odporność na wodę po całkowitym wyschnięciu.
 3. Super recenzja. Tylko dwie uwagi: 1) to nie skóra a materiał skóropodobny, 2) sekcja nie jest pokryta gumą, to plastik tylko w dotyku daje takie uczucie jakby to była guma. Sekcja jest taka sama we wszystkich Basicach. Często ten model kupowałem na prezenty dla ludzi na kierowniczych stanowiskach, bo dobrze wygląda i ma świetne właściwości piśmiennicze .
 4. W piórach Faber Castell można wymieniać stalówki pomiędzy różnymi modelami bo są to te same stalówki. Jak najbardziej wizyta na dniu pióra wiecznego będzie bardzo dobrym pomysłem. Będziesz miała okazję popisać wszystkimi piórami jakie zostały powyżej wymienione. Oprócz sklepów będą też ludzie z tego i sąsiedniego forum. Wystarczy sie przełamać i po prostu podejść, przedstawić się i wprost zapytać czy możesz. Uwierz mi nikt Ci nie odmówi, my bardzo lubimy dzielić się naszymi skarbami i lubimy doradzać. A na żywo z piórem w ręku jest to łatwiejsze oraz bardziej efektywne. Jestem pewien że zaoszczędzisz pieniądze na nietrafione zakupy. Więc nie zastanawiaj się dłużej tylko planuj przyjazd do stolicy☺️.
 5. Rinke

  Stalówka Faber-Castell

  Tak, ta sama stalówka jest montowana w różnych modelach. Ogólnie stalówki Fabera zbierają bardzo dobre recenzje. Ja ze swoich jestem zadowolony (rozmiar F), a używam jako wołów roboczych na codzień.
 6. Nie ponoć, tylko robił. Nie tyle garnitury co raczej mundury.
 7. Rinke

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Tak, możliwe jest takie wytłumaczenie. Cieniowanie jest widoczne również w stalówce XF, a w F jest bardzo widoczne i moim zdaniem wyglada to bardzo fajnie.
 8. Rinke

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Po dwóch miesiącach nic nie zajaśniał. Użyty papier to najzwyklejszy papier xero. Pióro Faber Castell Basic F oraz niemiecki vintage z mokrą stalówką coś około XF. Edit: Atrament w nabojach.
 9. Rinke

  Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)

  Ja tam niejeden dłuższy protokół spisałem tym turkusem i żadnego bólu głowy nie uświadczyłem jak również inni, którzy musieli to po mnie przeczytać. Udany atrament za śmieszne pieniądze. Z porównań moich i innych wynika że jest identyczny z turkusem Lamy (przynajmniej w kolorze, właściwości nie porównywałem).
 10. Rinke

  Noodler's King Philip Requiem

  Atrament Apache Sunset ma z kolei ładny zapach, chyba migdałowy o ile pamiętam. Więc smrodek to nie jest charakterystyczna cecha wyrobów Noodlers'a .
 11. Rinke

  Kaweco Sport (wersje plastikowe)

  Do Pilota Plumixa...
 12. Rinke

  Faber-Castell Basic Black Carbon

  Mam od dwóch lat, używane prawie codziennie, pęknięć ani innych oznak używania brak.
 13. Rinke

  Jinhao 599

  To lepiej nie myśleć czym grozi wchodzenie na takie forum internetowe jak to. Problemy finansowe jak nic. I znam więcej takich niż dwoje...
×