Skocz do zawartości

Maciej

Użytkownicy
 • Ilość treści

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Maciej

 • Ranga
  XXF

Ostatnio na profilu byli

273 wyświetleń profilu
 1. Polecam atrament Sailor Jentle Ink Blue-Black, który charakteryzuje się bardzo dobrym przepływem i krótkim czasem wysychania.
 2. Bardzo ładny kolor, przywołujący na myśl złotą polską jesień. Próbki pisma na papierach o różnej gramaturze pokazują, że nie zawsze więcej znaczy lepiej.
 3. Bardzo ładne. Z jednej strony klasyczna czerń, z drugiej odrobina ekstrawagancji w postaci niebieskiego akcentu. Czy klips, tak jak w piórach Montblanc, tworzy całość z obejmującym go pierścieniem?
 4. Jeśli możesz wydać ciut więcej, polecam Ballograf Epoca P. Jest solidnie wykonany i posiada miękki (nie wymagający dużej siły) mechanizm wysuwania/wsuwania wkładu.
 5. Gratuluję! Czy pokazany na zdjęciach rower to coś w rodzaju mobilnego serwisu?
 6. Witaj. Jeżeli możesz zwiększyć budżet, rozważ wykonanie pióra na zamówienie u pana Przemysława Marcińskiego. Mam pióro jego produkcji i jestem bardzo zadowolony. Na osobną pochwałę zasługuje opieka posprzedażowa. W moim przypadku stalówka pisała trochę za grubo (mam drobne pismo). Odesłałem więc pióro do pana Przemysława, który tak ją zmodyfikował, że teraz pisze idealnie.
 7. Jakie firmy, oprócz Pelikan i Waterman, produkują długie naboje typu International? Które z nich można, bez obawy o przeciekanie, używać wielokrotnie?
 8. Mam podobnie do @Nikaa. Kiedy patrzę na stare pióro zastanawiam się kto nim pisał, jak długo mu służyło, jakich wydarzeń było świadkiem? Przed zakupem takiego pióro powstrzymuje mnie jednak to, że żadne z tych, które do tej pory widziałem (było ich z pewnością za mało) nie było na naboje. Dlaczego na naboje? Lubię, gdy stalówka jest czysta, bez pozostałości po atramencie, a napełnianie pióra przez stalówkę zawsze coś na niej pozostawia. Wiem, że stalówkę można wytrzeć, ale raczej nie da się jej w ten sposób dokładnie oczyścić (np. z atramentu w grawerze). Czy są stare pióra na naboje lub z innym systemem napełniania, który pozostawia czystą stalówkę?
 9. Rzeczowa i dowcipnie napisana recenzja. Naprawdę przyjemnie się czytało. Prosimy o więcej
 10. Piękny! Szkoda, że jest tak trudno dostępny/drogi. Czy w ramach uzupełnienia recenzji mógłbyś zamieścić zdjęcie testu wodoodporności?
 11. Srebro - skromniej, ale wciąż elegancko.
 12. Wygląda interesująco, ale, tak jak Yaner, nie jestem przekonany do kształtu sekcji. Myślę, że na dłuższą metę pisanie tym piórem będzie męczące.
×
×
 • Utwórz nowe...