Skocz do zawartości

Różnica między atramentem z naboi a atramentem z kałamarza


Mayardil

Polecane posty

Cześć,

 

Używam głownie pióra Parker IM ze stalówką F.

 

Kupowałem oryginalne (przynajmniej tak mi się wydawało) naboje. Kolor niebieski.

Dzisiaj doszedł atrament w kałamarzu + tłoczek Parkera.

 

Wyczyściłem pióro, wysuszyłem i widzę lekką różnicę. Niebieski z kałamarza jest lekko jaśniejszy niż z naboi. Grubość kreski wychodzi taka sama.

Ktoś może mi powiedzieć jak to możliwe?

Dodam że nigdy nie stosowałem w tym piórze innego atramentu i koloru a przez pióro przeszło raptem 4 naboje.

 

 

P.S. Porównywałem z zapiskami z użytym innym niż ostatni nabój. Jest to samo.

 

Na opakowaniu kałamarza mam chyba date code 26 16 a na nabojach 25 15.

Czyli naboje są prawdopodobnie o rok starsze, ale że aż tak?

Edytowano przez mario_79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mariusz,

 

jesteś pewien, że wysuszyłeś pióro bardzo, bardzo skrupulatnie? Nawet niewielka ilość wody potrafi mocno wpłynąć na kolor atramentu. Przekręć pokrętło tłoczka, żeby spłynęły 1-2 krople atramentu ze spływaka, usuń nadmiar chusteczką, to będziesz miał pewność, że uzyskujesz dokładnie taki kolor jaki ma atrament w butelce. Jeśli nadal jest różnica, to warto pamiętać:

 

1. porównanie koloru atramentu będzie miało sens, jeśli będziesz miał świeżo otwarty nabój i chwilę wcześniej napełniony tłoczek (kolor niebieskiego Parkera zmienia się na kartce już po kilku godzinach od wyschnięcia);

2. niebieski atrament Parkera leżakujący w nabojach gęstnieje i zmienia kolor na bardziej intensywny.

 

Powodzenia w porównywaniu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...